logo gisplay

Podsumowanie Dnia GIS na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

GIS Day 2017 na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie (fot. GKN Equator)W obchodach GIS Day na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie wzięli udział studenci Uniwersytetu oraz zaproszeni uczniowie klas geodezyjnych ze szkół średnich z Radomia, Lublina, Zwierzyńca oraz Janowa Lubelskiego.

Uroczystości, które zorganizowane zostały przez Geodezyjne Koło Naukowe „Equator”, odbyły się 15 listopada na Wydziale Inżynierii Produkcji UP. Całe wydarzenie było podzielone na dwie części. W pierwszej wygłoszone zostały referaty zaproszonych gości. Marek Kłopotek, p.o Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego opowiedział o uprawnieniach zawodowych i nadchodzących zmianach w ubieganiu się o nie. Prelekcje prowadzili również przedstawiciele firm: Anna Adamiak – ESRI Polska, Artur Krzyworzeka – firma NaviGate oraz Maciej Wrona – GIS-Expert.

Druga cześć wydarzenia obejmowała warsztaty OpenStreetMap oraz ArcGIS Online Story Maps. Podczas trwania warsztatów, pozostali uczestnicy mogli wziąć udział w licznych konkursach przygotowanych przez organizatorów, a także w pokazie sprzętu geodezyjnego. Dużym zainteresowaniem cieszył się „Geocaching”, czyli gra terenowa. Uczestnicy musieli znaleźć zastabilizowane przez organizatorów punkty w terenie na podstawie opisów topograficznych. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyła się „Geoliada”, czyli geograficzna wersja „Familiady” oraz geograficzno-geodezyjny turniej „Jeden z dziesięciu”.

GIS Day 2017 na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie (fot. GKN Equator)

Na zakończenie obchodów GIS Day, uczestnicy zostali zaproszeni do holu budynku, gdzie odbyły się quizy tematyczne, sesje fotograficzne z maskotką uczelni – Felkiem, oraz skąd można było pobrać wiele gadżetów firmowych naszych sponsorów.

Tegoroczne obchody święta Systemów Informacji Geograficznej za nami, lecz organizatorzy już teraz żywią nadzieje, że przyszłoroczna edycja ponownie przyciągnie znaczną liczbę „głodnej” GIS-owej wiedzy młodzieży.

GKN Equator

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

INTERGEO 2018

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GIS w Stolicy 2018
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
IV Forum Geodezja Przedsiębiorcy Studenci (GPS)

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018