logo gisplay

Samorządowa debata o dronach

W czwartek 8 lutego w Warszawie odbędzie się debata o dobrych praktykach i wyzwaniach w wykorzystaniu dronów w służbie mieszkańców pod hasłem „U-space: trzeci wymiar miasta. UE – samorządy – drony”.

Debata będzie spotkaniem przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz ekspertów sektora publicznego, naukowego i biznesowego. Odbędzie się w Centrum Kreatywności Targowa przy ul. Targowej 56. Jej organizatorzy – Fundacja Instytut Mikromakro i Miasto Stołeczne Warszawa, przy współpracy z Unią Metropolii Polskich – mają nadzieję na interesującą dyskusję na temat wykorzystania dronów w przestrzeni miejskiej oraz o nowych trendach technologicznych w rozwoju inteligencji miast.

Spotkanie odbywa się w momencie, kiedy uzgadniany jest ostateczny kształt przepisów w sprawie wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych w Unii Europejskiej. Kilka tygodni temu Parlament Europejski oraz państwa UE porozumiały się w sprawie harmonizowania regulacji dotyczących wykorzystania dronów. Zgodnie z porozumieniem, projektowanie i wytwarzanie dronów będzie musiało być zgodne z jednolitymi wymogami dotyczącymi bezpieczeństwa, a Komisja Europejska zdefiniuje szczegółowe wymagania dotyczące pułapu i zasięgu lotów, ich stabilizacji, automatycznego lądowania, systemów unikania kolizji. Również w Polsce w najbliższym czasie będą wdrażane nowe przepisy, ułatwiające rozwój zastosowań dronów. W tym również przepisów, które na lata zdefiniują sposób funkcjonowania dronów w naszych miastach. W związku z tym zainteresowanie miast i ich głos w dyskusji jest szczególnie istotny. W spotkaniu wezmą udział między innymi przedstawiciele miast Unii Metropolii Polskich, a także publicznych, prywatnych i pozarządowych instytucji branżowych.

Więcej informacji na temat wydarzenia można uzyskiwać w Biurze Cyfryzacji Miasta Urzędu m.st. Warszawy, w Wydziale Projektów Smart City (tel. 22 3259000, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.)

Program debaty

 

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
I Krajowe Forum Użytkowników LiDAR
22-23.10.2019 r. (Sękocin Stary)
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018