logo gisplay

Samorządowa debata o dronach

W czwartek 8 lutego w Warszawie odbędzie się debata o dobrych praktykach i wyzwaniach w wykorzystaniu dronów w służbie mieszkańców pod hasłem „U-space: trzeci wymiar miasta. UE – samorządy – drony”.

Debata będzie spotkaniem przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz ekspertów sektora publicznego, naukowego i biznesowego. Odbędzie się w Centrum Kreatywności Targowa przy ul. Targowej 56. Jej organizatorzy – Fundacja Instytut Mikromakro i Miasto Stołeczne Warszawa, przy współpracy z Unią Metropolii Polskich – mają nadzieję na interesującą dyskusję na temat wykorzystania dronów w przestrzeni miejskiej oraz o nowych trendach technologicznych w rozwoju inteligencji miast.

Spotkanie odbywa się w momencie, kiedy uzgadniany jest ostateczny kształt przepisów w sprawie wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych w Unii Europejskiej. Kilka tygodni temu Parlament Europejski oraz państwa UE porozumiały się w sprawie harmonizowania regulacji dotyczących wykorzystania dronów. Zgodnie z porozumieniem, projektowanie i wytwarzanie dronów będzie musiało być zgodne z jednolitymi wymogami dotyczącymi bezpieczeństwa, a Komisja Europejska zdefiniuje szczegółowe wymagania dotyczące pułapu i zasięgu lotów, ich stabilizacji, automatycznego lądowania, systemów unikania kolizji. Również w Polsce w najbliższym czasie będą wdrażane nowe przepisy, ułatwiające rozwój zastosowań dronów. W tym również przepisów, które na lata zdefiniują sposób funkcjonowania dronów w naszych miastach. W związku z tym zainteresowanie miast i ich głos w dyskusji jest szczególnie istotny. W spotkaniu wezmą udział między innymi przedstawiciele miast Unii Metropolii Polskich, a także publicznych, prywatnych i pozarządowych instytucji branżowych.

Więcej informacji na temat wydarzenia można uzyskiwać w Biurze Cyfryzacji Miasta Urzędu m.st. Warszawy, w Wydziale Projektów Smart City (tel. 22 3259000, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.)

Program debaty

 

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
GIS Challenge 2019
29-31.05.2019 (Kraków)
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018