logo gisplay

Copernicus Hackathon

W listopadzie 2018 po raz pierwszy w Polsce zostanie zorganizowany Copernicus Hackathon, którego uczestnicy poszukiwać będą nowych rozwiązań związanych z wykorzystywaniem danych pochodzących z satelitów programu Copernicus.

Copernicus Hackathon odbędzie się w trzech miastach (Lublinie, Krakowie i Warszawie). W pierwszym etapie startujący będą pracować nad rozwiązaniem opartym o otwarte dane z programu EO Copernicus. Zadanie ściśle związane z Regionalnymi Inteligentnymi Specjalizacjami (RIS), w każdym z miast wyłoni po jednej - najmocniejszej ekipie. Spośród nich eksperci wybiorą najlepszy projekt, a zwycięzcy zyskają możliwość udziału w specjalnym programie akceleracyjnym Copernicus.

Pierwszy etap Copernicus Hackathon podzielony jest na dwie części – warsztatową, poprowadzoną przez ekspertów EO z Astri Polska i Instytutu Geodezji i Kartografii (4 godziny) oraz projektową, podczas której zadaniem zespołów opracowanie pomysłu biznesowego dla wybranego zagadnienia, wraz z planem na techniczną realizację rozwiązania (4 godziny).

Udział w Hackathonie jest otwarty dla zespołów z różnych środowisk – zarówno akademickich, jak i biznesowych. W konkursie mogą wziąć udział maksymalnie 5-osobowe ekipy. Warunkiem uczestnictwa jest reprezentacja w każdym zespole programisty oraz osoby z doświadczeniem w wykorzystywaniu danych EO.

Rejestracja trwa do 4 listopada. Szczególy na stronie http://copernicus-hackathon.pl

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
GIS Challenge 2019
29-31.05.2019 (Kraków)
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018