logo gisplay

Zapowiedź BalticSatApps Workshop (Hackathon)

BalticSatApps WorkshopW kwietniu na Politechnice Krakowskiej odbędzie się BalticSatApps Workshop (Hackathon), którego celem  jest znalezienie rozwiązania problemów z wykorzystaniem usług opartych o dostęp i przetwarzanie danych satelitarnych w rejonie Morza Bałtyckiego.

Hackathony to skuteczny sposób na znalezienie talentów oraz generowanie innowacyjnych pomysłów, gdy zespoły uczestników spotykają się, by podjąć wyzwanie i rozwiązać problem w krótkim czasie.

Politechnika Krakowska organizuje dwudniowe warsztaty (hackathon) w dniach 26-27 kwietnia 2019 r. w ramach projektu BalticSatApps. Celem wydarzenia jest znalezienie i zaproponowanie rozwiązania pewnych problemów z wykorzystaniem usług opartych o dostęp i przetwarzanie danych satelitarnych w rejonie Morza Bałtyckiego w jednym z pięciu wyznaczonych wyzwań:

  1. Edukacja oparta o dane satelitarne
  2. Przyjazne miasta
  3. Rozwiązanie wspierające realizację celów zrównoważonego rozwoju
  4. Nowe rozwiązania w zakresie przetwarzania i analizy danych satelitarnych
  5. Teledetekcja w naukach o Ziemi

Na hackathon organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą rozwijać się w obszarze technologii przetwarzania danych satelitarnych, mają pomysł na poprawę jakości życia, zrównoważony rozwój oraz naukę, a przede wszystkim mają pomysł na polepszenie oraz realizację usług z wykorzystaniem danych satelitarnych. 

Nagrody

Do wygrania kupony podarunkowe dla zespołów o wartościach: 1500PLN, 1000PLN, 500PLN. Ponadto każdy zespół otrzyma Certyfikat uczestnictwa, dodatkowo zwycięzki zespół zostanie zakwalifikowany do programu akceleracyjnego koordynowanego przez Krakowski Park Technologiczny, a laureci drugiego i trzeciego miejsca otrzymają bonus w postaci punktów startowych w ewaluacji zgłoszenia do wspomnianego programu akcelarycjnego.

Szczegóły

 

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
GIS Challenge 2019
29-31.05.2019 (Kraków)
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018