logo gisplay

Zapowiedź BalticSatApps Workshop (Hackathon)

BalticSatApps WorkshopW kwietniu na Politechnice Krakowskiej odbędzie się BalticSatApps Workshop (Hackathon), którego celem  jest znalezienie rozwiązania problemów z wykorzystaniem usług opartych o dostęp i przetwarzanie danych satelitarnych w rejonie Morza Bałtyckiego.

Hackathony to skuteczny sposób na znalezienie talentów oraz generowanie innowacyjnych pomysłów, gdy zespoły uczestników spotykają się, by podjąć wyzwanie i rozwiązać problem w krótkim czasie.

Politechnika Krakowska organizuje dwudniowe warsztaty (hackathon) w dniach 26-27 kwietnia 2019 r. w ramach projektu BalticSatApps. Celem wydarzenia jest znalezienie i zaproponowanie rozwiązania pewnych problemów z wykorzystaniem usług opartych o dostęp i przetwarzanie danych satelitarnych w rejonie Morza Bałtyckiego w jednym z pięciu wyznaczonych wyzwań:

  1. Edukacja oparta o dane satelitarne
  2. Przyjazne miasta
  3. Rozwiązanie wspierające realizację celów zrównoważonego rozwoju
  4. Nowe rozwiązania w zakresie przetwarzania i analizy danych satelitarnych
  5. Teledetekcja w naukach o Ziemi

Na hackathon organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą rozwijać się w obszarze technologii przetwarzania danych satelitarnych, mają pomysł na poprawę jakości życia, zrównoważony rozwój oraz naukę, a przede wszystkim mają pomysł na polepszenie oraz realizację usług z wykorzystaniem danych satelitarnych. 

Nagrody

Do wygrania kupony podarunkowe dla zespołów o wartościach: 1500PLN, 1000PLN, 500PLN. Ponadto każdy zespół otrzyma Certyfikat uczestnictwa, dodatkowo zwycięzki zespół zostanie zakwalifikowany do programu akceleracyjnego koordynowanego przez Krakowski Park Technologiczny, a laureci drugiego i trzeciego miejsca otrzymają bonus w postaci punktów startowych w ewaluacji zgłoszenia do wspomnianego programu akcelarycjnego.

Szczegóły

 

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
I Krajowe Forum Użytkowników LiDAR
22-23.10.2019 r. (Sękocin Stary)
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018