logo gisplay

Zapowiedź Intergeo 2019

Zapowiedź Intergeo 2019 Już w przyszłym tygodniu, w dniach 17-19 września 2019 r. w Sttutgarcie odbędzie się kolejna edycja najważniejszego wydarzenia branży geoinformatycznej w Europie - targów Intergeo.

Intergeo, które ma już  25-letnią tradycję, co roku ewoluuje i rozszerza krąg swoich odbiorców. Na stronie targów możemy przeczytać, że w tym roku zgłosiło się blisko 650 wystawców z ponad 40 krajów świata, a organizatorzy liczą, że tegoroczna edycja przyciągnie ponad 19 tysięcy zwiedzających z różnych zakątków globu. Na towarzyszącą targom konferencję zarejestrowało się 1400 uczestników, na których czeka bogaty program, a swoje referaty przedstawi aż 230 prelegentów.

Tegoroczna edycja, której motto brzmi "Widza i działanie na rzecz Ziemi" ma koncentrować się w szczególności na upowszechnianiu i wykorzystaniu technologii geoinformatycznych m.in. w inteligentnych miastach, geodezji, skanowaniu laserowym, modelowaniu informacji o budynku (BIM), bezzałogowych statkach powietrznych (UAV) oraz rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej.

- Tegoroczna edycja INTERGEO skupia się na kwestiach, które będą decydować o naszej przyszłości, kwestiach będących przedmiotem debaty zarówno polityków, społeczeństwa, jak i przedsiębiorstw: Jak możemy zapewnić jakość życia na obszarach miejskich i wiejskich w perspektywie długoterminowej? Jak powinniśmy wykorzystać dostępną przestrzeń, aby zapewnić wystarczającą podaż mieszkań i infrastruktury transportowej, która zaspokoi dzisiejsze potrzeby? Dane przestrzenne są niezbędne do udzielenia odpowiedzi na te pytania - podkreśla Horst Seehofer,  niemiecki minister spraw wewnętrznych, który jak objął patronatem targi.

Intergeo to także wiele wydarzeń towarzyszących. Jednym z nich jest Interaerial Solutions poświęcone wyłącznie bezzałogowcom. Kolejnym wydarzeniem będzie forum Smart City Solutions, które ma być miejscem prezentacji rozwiązań GIS na potrzeby budowy tzw. inteligentnych miast oraz  platformą zachęcającą do dialogu między dostawcami rozwiązań smat city a włodarzami miast.

Podczas tegorocznej edycji Intergeo reprezentacja firm z Polski jest skromniejsza niż w ubiegłych latach. Nie zabraknie jednak wiodących firm z branży: Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego, MGGP Aero, Opegieka.

Informacje praktyczne:

  • Miejsce: Messe Stuttgart, Messepiazza 1, 70629 Stuttgart, Hall 1, 3, 4 | wejście EastMesse Frankfurt,
  • Termin: 17-19 września, w godz. 9-18;
  • Bilety: jednodniowy - 40 euro, trzydniowy - 90 euro (ceny przy zakupie przez Internet);
  • Strona internetowa: www.intergeo.de

 

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
I Krajowe Forum Użytkowników LiDAR
22-23.10.2019 r. (Sękocin Stary)
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018