logo gisplay

Program I Krajowego Forum Użytkowników LiDAR - POLSCAN

Program I Krajowego Forum Użytkowników LiDAR - POLSCANZnamy już program I Krajowego Forum Użytkowników LiDAR - POLSCAN, które odbędzie się w dniach 22-23 października 2019 r. w Sękocinie Starym. Przyjmowane są także zgłoszenia do konkursu na najlepszą wizualizację 3D opracowaną na podstawie danych LiDAR. 

Celem konferencji jest stworzenie trwałego ogólnopolskiego FORUM wymiany informacji i praktycznych wdrożeń pomiędzy sektorami użytkowników końcowych, naukowcami oraz firmami oferującymi ich pozyskiwanie czy metody przetworzenia.  Zasadnicza 2-dniowa część referatowa i posterowa (22-23.10.2019 r.) poświęcona będzie prezentacji wyników projektów i inicjatyw wykorzystujących dane LiDAR w praktyce czy w edukacji. Zaplanowano także sesję sponsorską, podczas której firmy i instytucje przedstawią swoje oferty.

Forum poprzedzi część warsztatowa (21.10.2019 r.), podczas której uczestnicy będą mogli w sposób praktyczny zapoznać się z metodami pozyskiwania, przetwarzania i analizą chmur punktów LiDAR.

Termin na zgłoszenie uczestnictwa mija 10 października 2019 r.

Konkurs

Organizatorzy I Krajowego Forum Użytkowników LiDAR - POLSCAN, zapraszają do wzięcia udziału w konkursie na najlepszą wizualizację 3D opracowaną na podstawie danych LiDAR. Przewidziano dwie kategorie konkursowe:

  • wizualizacja statyczna (obraz, mapa w formacie jpg, png, PDF o objętości maksymalnej 10 MB)
  • wizualizacja dynamiczna (film o długości maksymalnej 30 sekund w formacie avi, mpg, mp4, mov o objętości maksymalnej 30 MB)

Konkurs jest otwarty – udział w nim może wziąć każdy, bez względu na uczestnictwo w Forum. Wizualizacje należy zgłaszać do 10.10.2019 r. za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego. Wizualizacje będą podlegały ocenie komitetu naukowego. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody, które zostaną wręczone w trakcie Forum, bądź wysłane drogą pocztową. Wyróżnione wizualizacje zostaną opublikowane na stronie internetowej Forum wraz z informacją o ich autorach.

Szczegółowe informacje i harmonogram Forum znajdują się na stronie www.polscan.pl oraz w Komunikacie nr 2

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
I Krajowe Forum Użytkowników LiDAR
22-23.10.2019 r. (Sękocin Stary)
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018