logo gisplay

Autonomiczne walizki z GPS-em

Autonomiczne walizki z GPS (fot. Forward X Robotics)W sprzedaży na całym świecie pojawiają się autonomiczne walizki wyposażone w system nawigacji, które nie odstępują w czasie podróży właściciela dosłownie o krok. W przyszłości gadżet znajdzie zastosowanie nie tylko jak zabawka bogatych biznesmenów, ale może także ułatwić życie np. niepełnosprawnym czy osobom starszym.

Chińska firma Forward X Robotics zaprezentowała swój najnowszy produkt – walizkę Ovis, która wyposażona jest nie tylko w nawigację GPS, ale też silnik, baterie i oprogramowanie do rozpoznawania twarzy właściciela. Urządzenie jest w pełni autonomiczne i  porusza się w wyznaczonej odległości od osoby podróżującej na przykład na lotnisku.

Gadżet, który na pierwszy rzut oka wydaje się być przeznaczonym dla bogatych snobów, może mieć jednak dużo szersze zastosowanie. Na przykład może okazać się zbawieniem dla niepełnosprawnych nie tylko w czasie podróży, ale też przy zwykłym wyjściu na zakupy. Walizka może się poruszać z prędkością sześciu mil na godzinę oraz przystosowana jest do omijania przeszkód.

Dzięki wewnętrznemu napędowi i niezależnemu zasilaniu bateriami LiPo walizka śledzi swojego właściciela w drodze na autobus, pociąg, czy lotnisko. Wyposażona jest w tracker GPS, alarm, sensor wagi. Baterie przed odprawą można wymontować.  Użytkownik posiada bransoletkę, która wibruje i wydaje dźwięk ostrzegawczy, gdy tylko walizka znajdzie się o kilka metrów za daleko. GPS pozwala na monitoring położenia w czasie rzeczywistym przez aplikację na smartfona .

Innym produktem, który dostępny jest już w sprzedaży jest walizka Travelmate robotics. Urządzenie działa na tej samej zasadzie co opisane wcześniej.  Travelmate robotics dostępny jest już w trzech rozmiarach. Model S wielkości  55/20/40 cm kosztuje zaledwie 1099 dolarów. Model  M jest wielkości 69/29/49 cm i kosztuje 1295 dolarów. Model L jest natomiast wielkości 75/31/52 cm i kosztuje 1495 dolarów. Walizki dostępne są w trzech kolorach: niebieskim, różowym i czarnym.

Travelmate robotics wyposażona jest w baterie ładowane za pomocą USB 3.0. oraz bezprzewodowo. Same baterie również można wymontować. W walizce wbudowana jest waga , która informuje użytkowania o przekroczonym nadbagażu.  Walizka wyposażona jest w GPS, który nie tylko pomaga poruszać się jej w terenie, ale także służy do monitoringu lokalizacji w przypadku zgubienia. Walizka może być obsługiwana za pomocą aplikacji, która jest dostępna zarówno na system operacyjny Android jak i iOS.

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018