NaviExpert z funkcją udostępniania miejsc

Najnowsza wersja nawigacji NaviExpert z funkcją udostępniania punktów jest już dostępna w Google Play oraz App Store.

Czytaj więcej...

TomTom publikuje Traffic Index 2017

TomTom Traffic Index 2017Firma TomTom opublikowała Traffic Index 2017, czyli coroczny raport o korkach w miastach. Okazuje się, że Łódź to najbardziej zakorkowane miasto Europy.

Czytaj więcej...

Student z Rzeszowa skonstruował laskę z GPS

Student z Rzeszowa skonstruował laskę z GPS (fot. Politechnika Rzeszowska))Student kierunku mechatronika Politechniki Rzeszowskiej, Łukasz Kolman, skonstruował laskę, która może w znacznym stopniu wspomóc poruszanie się osób z wadami wzroku.

Czytaj więcej...

NAVITEL wchodzi na rynki Europy Środkowej

Firma NAVITEL, dostawca map i samochodowych rozwiązań nawigacyjnych, zapowiada utworzenie nowych struktur firmy w Rumunii, na Węgrzech, Bułgarii, Słowacji, Litwie, Łotwie i Estonii, które będą podlegały pod polskie biuro, wyznaczone jako siedzibę Zarządu na cały region Europy Środkowej.

Czytaj więcej...

AutoRadar AutoMapy dla całej Europy

AutoMapa rozszerzyła działanie AutoRadaru - systemu wymiany informacji o patrolach, radarach, wypadkach i punktach kontroli drogowej na całą Europę.

Czytaj więcej...

Zlokalizuje nawet bez sygnału GNSS

System SPARTACUSZespół włoskich naukowców opracował zestaw praktycznych rozwiązań i aplikacji, które wykorzystując systemy Galileo oraz EGNOS, działają nawet w przypadku braku lub zaniku sygnału GNSS w sytuacji awaryjnej.

Czytaj więcej...

MapaMap Truck - nawigacja dla ciężarówek

MapMap TruckMapaMap Truck to nawigacja zaprojektowana z myślą o kierowcach pojazdów ciężarowych, zawierająca szczegółową mapę Polski. Aplikacja umożliwia zdefiniowanie indywidualnych parametrów pojazdu oraz uwzględniania ograniczenia drogowe obowiązujące dla samochodów ciężarowych.

Czytaj więcej...

SpaceDataHighway Challenge - konkurs dotyczący technologii kosmicznych

Do 30 kwietnia 2017 r. trwa konkurs pod nazwą „SpaceDataHighway Challenge”, w którym można przesyłać swoje pomysły na wykorzystanie infrastruktury stworzonej wspólnie przez Airbus Defence and Space, ESA oraz Komisję Europejską.

Czytaj więcej...