wielkanoc baner

Garmin fēnix 3 Sapphire HR

Garmin fenix 3Firma Garmin wciąż rozwija swoją flagową serię outdoorowych, multisportowych zegarków fēnix 3, wprowadzając na rynek nowe modele oraz bezpłatne aktualizacje oprogramowania, znacznie poszerzające funkcjonalność całej serii.

W zegarkach pojawiły się nowe profile aktywności, takie jak golf czy wioślarstwo, rozbudowane pomiary dynamiki biegu, parametrów fizjologicznych i wiele innych. Najnowszy model, Garmin fēnix 3 Sapphire HR wyposażony został w optyczny czujnik tętna Elevate. Użytkownicy nie muszą już zakładać opaski na klatkę piersiową, bo zegarek mierzy tętno na nadgarstku.

Smartwatch fēnix 3 Sapphire HR wyposażony został w technologię Elevate, która mierzy tętno na nadgarstku, dzięki czemu nie trzeba już zakładać pulsometru na klatkę piersiową. Zegarek monitoruje tętno 24/7, również poza treningami i na tej podstawie precyzyjnie oblicza spalone kalorie. Kontroluje także liczbę intensywnych minut, czyli podwyższonego tętna, ustalając cel 150 minut na tydzień. W zależności od ustawień, czas pracy fēnix 3 Sapphire HR na baterii wynosi do 40 godzin w trybie Ultra Track, 16 godzin w trybie GPS, 3 tygodni w trybie zegarka i 2 tygodni w trybie smartwatcha. Garmin fēnix 3 Sapphire HR współpracuje także z czujnikami HRM-Run, HRM-Tri na klatkę piersiową, co daje możliwość określania dodatkowych parametrów.

Parametry dynamiki biegu znane z wcześniejszych wersji oprogramowania, takie jak kadencja, odchylenie pionowe i czas kontaktu z podłożem, zostały teraz rozbudowane o kolejne wskaźniki:

  • Długość kroku: długość kroku biegacza w czasie rzeczywistym.
  • Bilans czasu kontaktu z podłożem: symetria kontaktu z podłożem dla obu nóg, której kontrola może zapobiegać kontuzjom.
  • Odchylenie pionowe do długości kroku: pomaga poprawiać efektywność biegu.

Smartwatch fēnix 3 na podstawie danych tętna określa parametry fizjologiczne biegacza:

  • Próg mleczanowy: poprzez analizę tempa i tętna zegarek fēnix 3 określa moment, od którego mięśnie zaczynają gwałtownie słabnąć.
  • Natężenie wysiłku: fēnix 3 monitoruje zmienność tętna przez 3 minuty, gdy użytkownik stoi w miejscu, aby zbadać aktualny stan organizmu. Wynik jest przedstawiony na skali od 1 do 100, gdzie niskie wartości oznaczają niski poziom zmęczenia.
  • Przygotowanie wydolnościowe: po biegu trwającym od 6 do 20 minut zegarek fēnix 3 umożliwia porównanie kondycji mierzonej podczas treningu z ogólnym poziomem kondycji.

Nowe profile aktywności

Użytkownicy zegarków z serii fēnix 3 mogą korzystać teraz z nowych profili aktywności, takich jak: golf, SUP i wioślarstwo. Oprogramowanie do smartwatcha fēnix 3 jest wciąż rozwijane, aby udoskonalać i poszerzać jego funkcjonalność. Garmin fēnix 3 daje możliwość personalizacji profili aktywności oraz dodawania nowych. Doświadczeni spadochroniarze mogą korzystać z funkcji Jumpmaster, wybierając jeden z trzech dostępnych rodzajów skoków: HAHO, HALO lub Statyczny. Miłośnicy sportów górskich docenią nową funkcję wyświetlania na zegarku profilu wysokości trasy zarówno tej przebytej, zaplanowanej, jak i aktualnie pokonywanej.

Personalizacja

Smartwatche fēnix 3 są kompatybilne z platformą Connect IQ, która daje jeszcze więcej możliwości personalizacji. Można z niej bezpłatnie pobrać aplikacje, widgety, tarcze zegarka i pola danych, a także zaprogramować własne.

Outdoor

Zegarki fēnix 3 zapewniają kompletny zestaw funkcji nawigacyjnych i monitorujących, przydatnych na szlaku i poza nim. Wyposażone są w wysokościomierz barometryczny i 3-osiowy kompas. Automatycznie kalibrują te czujniki przy użyciu sygnału GPS. Barometr pomaga przewidywać zmiany pogody na podstawie wyświetlanych krótkoterminowych zmian ciśnienia powietrza. Antena EXO ze stali nierdzewnej obsługuje system satelitarny GPS i GLONASS, zapewniając lepsze określanie pozycji w trudnych warunkach. Zegarki fēnix 3 zapisują wykres śladu, tworząc „elektroniczną ścieżkę śladu” podczas ruchu użytkownika. Umożliwiają oznaczanie pozycji, takich jak linia startu/mety, punkt kontrolny, obozowisko lub miejsce zaparkowania samochodu i nawigację do nich. Można też tworzyć kursy i nimi podążać.

Źródło: Garmina

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser