logo gisplay

Aktualizacje map w nawigacjach MapaMap oraz Navitel

Nawigacja Navitel Navigator W nawigacji MapaMap dostępna jest już aktualna mapa Polski z IV kwartału 2017. Natomiast dla użytkowników Navitel Navigator zaktualizowano mapy Europy.

W nawigacji MapaMap oznaczonej numerem 10.7 na mapie Polski z IV kwartału 2017 r. została zaktualizowana sieć drogowa. Dodano ponad 1800 km dróg, między innymi:

 • odcinek drogi S5 z Korzeńska do Żmigrodu;
 • odcinek drogi S7 z Jędrzejowa do granicy województwa świętokrzyskiego i małopolskiego;
 • odcinek S8 od granicy województwa podlaskiego i mazowieckiego do Zambrowa;
 • obwodnicę Kościerzyny na drodze krajowej nr 20;
 • obwodnicę Nysy na drodze krajowej nr 41;
 • obwodnicę Łowynia na drodze wojewódzkiej nr 160;
 • obwodnicę Czarnowąsów na drodze wojewódzkiej nr 454.

MapaMap 10.7 zawiera także informacje o aktualnie realizowanych inwestycjach drogowych, których otwarcie jest planowane w najbliższych miesiącach:

 • odcinek drogi S7 Rychnowo - Olsztynek Zach.;
 • odcinek drogi S5 od Żmigrodu do Wrocławia;
 • odcinek S8 z Marek do Radzymina;
 • północną obwodnicę Płocka na drodze krajowej nr 60.

Po oficjalnym oddaniu tych dróg do ruchu, użytkownicy MapyMap na telefonach, tabletach z systemem Android otrzymają automatycznie (wymagane jest połączenie z Internetem) aktualizację ich statusu, co oznacza, że drogi te będą uwzględniane przy wyznaczaniu trasy. Natomiast użytkownikom Windows CE (urządzenia PND) informacje te zostaną udostępnione w formie pliku na stronie MapyMap.

W mapie Polski z IV kwartału 2017 r. dodano także ponad 1500 punktów POI oraz 280 km szlaków pieszych i rowerowych, w tym szlak Green Velo na północ od Roztocza. Zmieniono również nazwy ulic przemianowanych na podstawie tzw. ustawy dekomunizacyjnej.

W aplikacji MapaMap 10.7 na platformę Android™ został zmodyfikowany interfejs użytkownika dla menu Mapy. Zmieniono min. położenie asystenta pasa ruchu, wygląd ikon ostrzegania o POI, panel w trybie nawigacji, dodano przycisk umożliwiający szybką zmianę skali mapy. Wprowadzono także usprawnienia w zakresie działania aplikacji, w tym ulepszono informowanie o limicie prędkości podczas zbliżania się do fotoradaru.

 

Pojawiła się także aktualizacja map Navitel Navigator Q3 2017, która jest dostępna dla 44 krajów Europy, w tym także dla Polski, gdzie na terytorium całego kraju określono informacje o obowiązujących ograniczeniach prędkości. Dodano również nowo otwarte odcinki tras szybkiego ruchu.

 

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

INTERGEO 2018

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GIS w Stolicy 2018
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
IV Forum Geodezja Przedsiębiorcy Studenci (GPS)

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018