logo gisplay

FindPark pomoże znaleźć parking w Poznaniu

Aplikacja FindParkOd kilku dni w mobilnej aplikacji FindPark znajdziemy dane o miejscach parkingowych udostępnianych przez miasto Poznań.

„Aplikacja jest na rynku od przeszło roku. Działa na terenie całej Polski, pomagając codziennie kierowcom bezstresowo parkować.” – komentuje Kamil Żmijewski, Product Manager aplikacji FindPark. „Od samego początku, zasady są takie same. Wystarczy włączyć aplikację i wybrać lokalizację, aby w ciągu kilku sekund odnaleźć interesujący nas parking – oczywiście z możliwością połączenia z nawigacją. Interesuje nas wszystko co jest związane z parkingami i nowymi technologiami, dlatego nie mogliśmy nie uczestniczyć w projekcie miasta Poznań. Aplikacja FindPark jako pierwsza darmowa aplikacja, operuje informacjami udostępnianymi przez miasto.”

Wśród udostępnianych danych, oprócz wolnych miejscach parkingowych znajdziemy dokładne informacje o opłatach miejsc parkingowych, w tym o abonamentach miesięcznych, a także informacje o lokalizacji oraz dane kontaktowe.

Jak czytamy na oficjalnej stronie miasta Poznań „W ramach prowadzonych prac testowych na największy problem natrafiliśmy przy integracji danych z parkingu „Za Bramką” z systemem ITS” – przyznaje Maciej Wudarski, zastępca prezydenta miasta. – „Udało się te trudności pokonać, dziś jesteśmy gotowi do rozmów z właścicielami i operatorami innych parkingów komercyjnych. Dalsza rozbudowa systemu pozwoli kierowcom na szybki i bezbłędny wybór docelowego miejsca podróży, bez konieczności krążenia po mieście. Zmniejszy to korki i pozwoli lepiej chronić środowisko. Docelowo planujemy także uruchomienie elektronicznych tablic kierunkowych wskazujących dojazd do parkingów (tak jak w wypadku tablic systemu ITS).”

Źródło: NaviExpert

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

INTERGEO 2018

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GIS w Stolicy 2018
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
IV Forum Geodezja Przedsiębiorcy Studenci (GPS)

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018