logo gisplay

Lokalizator dla dziecka. Który wybrać?

Lokalizator dla dziecka. Który wybrać?Coraz więcej rodziców decyduje się na zakup trackera, który towarzyszy ich dzieciom w szkole czy na podwórku. Dzięki nim można nie tylko na bieżąco monitorować położenie swoich pociech. Coraz bardziej rozbudowane urządzenia posiadają też wiele innych funkcji. Od nadawania sygnału S.O.S, opcji wykonywania połączeń głosowych, a nawet po prędkościomierz, czat i aparat fotograficzny. Sprawdź, który będzie odpowiedni dla ciebie.

Rynek oferuje wiele urządzeń. Ceny nie są wysokie. Za około 200 złotych można znaleźć dobrej jakości lokalizator, który bez wątpienia spełni nasze oczekiwania. Warto jednak przyjrzeć się dokładnie poszczególnym funkcjom i wybrać sprzęt pod nasze konkretne potrzeby. Co innego przyda się, gdy będzie używany tylko na podwórku i w szkole, a co innego, gdy będziemy jechać na przykład za granicę na wakacje.

GPS Locon GJD.04Lokalizator uniwersalny GPS Locon GJD.04

To niewielkie urządzenie, które można przyczepić na przykład do kluczy. Lokalizator waży niespełna 120 gramów i jest wielkości pięć na trzy centymetry. Mimo niewielkich rozmiarów ma dość sporo funkcji. Oprócz samego lokalizatora ma wbudowany mikrofon, przez co w każdym momencie można podsłuchać co dzieje się w otoczeniu twojego dziecka. Urządzenie ma też przycisk S.O.S oraz wysyła automatyczne powiadomienia w zależności od ustawionych opcji. Obsługa jest prosta. Najpierw trzeba zainstalować na swoim smartfonie aplikację, potem założyć konto. Wtedy możemy ustawić interesujące nas opcje – częstotliwość powiadomień o lokalizacji, poziomie baterii w urządzeniu, historii przebytej drogi. Bateria trzyma od jednego dnia do nawet czterech, wszystko w zależności od ilości wybranych opcji. Czas ładowania natomiast to tylko jedna godzina. Cena: około 200 zł.

Zegarek LoconLocon Zegarek wodoodporny GPS dla dzieci GJD.03

Innym produktem firmy Locon jest zegarek typu smartwatch. Obudowany w gumę jest wodoodporny, pyłoodporny oraz wytrzymały na upadki i otarcia. Producenci deklarują wysoką odpornośc także na temperatury – działać ma w zakresie od -25 do niemalże 65 stopni C. Jako lokalizator ma wszystkie wymienione wyżej funkcje – nadajnik, mikrofon, ale także telefon z książką numerów, budzikiem, czatem, oraz przyciskiem S.O.S. Rodzice obsługują lokalizator przez aplikację, jak na przykład przez Gdzie Jest Twoje Dziecko. Wtedy zdalnie mogą ustawić do kogo można dzwonić ze smartwatcha, samemu zablokować opcję połączeń głosowych, a także decydować o powiadomieniach z GPS. Podobnie jak w przypadku poprzedniego urządzenia tej firmy, bateria jest w stanie działać na jednym naładowaniu od jednego do czterech dni. Cena: około 200 zł.

Art Watch Phone Kids z lokalizatorem GPS/WIFI BlackArt Watch Phone Kids z lokalizatorem GPS/WIFI Black

Inną propozycją smartwatcha z trackerem jest zegarek firmy Art. Wyposażony jest w nadajnik GPS, zegarek, telefon, mikrofon, a nawet grę. Możliwa jest opcja włączenia sygnału S.O.S, podsłuchiwania otoczenia wokół zegarka, czy latarki. Wbudowany czujnik poinformuje rodziców, gdy urządzenie zostanie ściągnięte z nadgarstka. Dane i współrzędne można sprawdzać poprzez aplikację SeTracker dostępną na systemy operacyjne Android i iOS. Mało tego, zegarek wyposażony jest także w aparat fotograficzny, dzięki któremu w każdym momencie rodzic zdalnie może zrobić zdjęcie. Cena: 180 zł.

Lokalizator GPS-AW15Lokalizator GPS-AW15

Nieco tańszy, ale też z mniejszą liczbą opcji. Obudowane w plastik urządzenie jest wielkości 6 na 4,5 centymetra. Można go włożyć do torby/plecaka albo przypiąć do kluczy dziecka. Pozycję sprawdza się przez SMS – wysyłając wiadomość na załączony numer telefonu otrzymujemy dokładne współrzędne z linkiem do Google Maps, prędkość przemieszczającego się obiektu i stan baterii. Nadajnik wyposażony jest w opcję sygnału S.O.S. Według producentów zamontowany akumulator wytrzyma bez ładowania nawet do 100 godzin. Cena: 180 zł.

Lokalizator GPS Blow BLO12Lokalizator GPS Blow BLO12

Pod kątem funkcji i ceny podobny do modelu GPS-AW15, jednak o większych wymiarach. Tracker Blow to smukłe urządzenie, które bez trudu można zmieścić w plecaku bądź torbie dziecka. Pozycjonowanie odbywa się za pomocą GPS+AGPS+3LBS. Informacje o położeniu również otrzymujemy poprzez SMS (link do Google Maps). Współrzędne w czasie rzeczywistym można monitorować na darmowej aplikacji GPSONE, która dostępna jest zarówno na system operacyjny Android, jak i na iOS, a także na platformie internetowej 903gps.net. Blow BLO12 dysponuje również funkcją ustawienia alarmu w przypadku przekroczenia danej strefy, prędkości, słabej baterii nadajnika. Przedział temperatury, w której działa to od -30 do 70 stopni Celsjusza. W przeciwieństwie do wcześniejszych trackerów ten odznacza się dłużej działającą baterią, bo aż do 40 dni po pełnym naładowaniu. Cena: 180 zł.

Tracker mobilny GPS AW12Tracker mobilny GPS AW12

Jeszcze tańszą opcją jest zakup lokalizatora GPS AW12. W tym wypadku funkcjonalność ograniczona jest do wysyłania współrzędnych na wybrany numer telefonu przez SMS. W wiadomości oprócz lokalizacji otrzymujemy też prędkość poruszającego się obiektu. Tracker jest niewielkich rozmiarów - zaledwie 6 na 4,5 centymetra, przez co swobodnie można go przypiąć do kluczy bądź plecaka. Cena: 120 zł.

 

JB

 

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GIS w Stolicy 2018
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018