logo gisplay

TomTom na sprzedaż?

Pod koniec marca Agencja Reutera podała, że firma TomTom szuka nabywców. Holenderski producent nawigacji i systemów lokalizacji jednak zaprzeczył tym plotkom.

Według źródeł, na które powołuje się Agencja Reutera TomTom boryka się z problemami finansowymi i zwrócił się do usług Deutche Bank, aby sprzedać całą firmę lub udział mniejszościowy.

Po początkowym odrzuceniu komentarza TomTom wydał w końcu oświadczenie, w którym zaprzecza, że ​​"zaangażował doradcę finansowego w poszukiwaniu potencjalnych nabywców". Natomiast do tej pory Deutsche Bank odmówił komentarza.

Niedawno jednak TomTom ogłosił, że zwalnia 136 pracowników co jest efektem zmian strategii firmy. Redukcja personelu następuje po rozczarowujących kwartalnych wynikach, które wykazały znaczny spadek sprzedaży konsumenckiej w stosunku do ubiegłego roku. Było to spowodowane głównie słabą sprzedażą urządzeń sportowych, m.in. trackerów fitness i kamer.

Firma z centralą w Amsterdamie zatrudnia obecnie około 4,7 tys. pracowników w 40 krajach. Holenderska spółka, wyceniona na 1,74 miliarda euro, istnieje od 1991 roku.

 

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GIS w Stolicy 2018
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018