logo gisplay

Spotkania informacyjne konkursu ESNC

Do 31 lipca przyjmowane są zgłoszenia do European Satellite Navigation Competition 2018 (ESNC), największego konkursu wspierającego komercyjne wykorzystanie nawigacji satelitarnej. Właśnie zostały ogłoszone miejsca kolejnych spotkań informacyjnych konkursu.

Pula nagród w konkursie wynosi ponad 1,3 milion euro, a zgłaszający projekt mają szansę na zdobycie nagród w ponad 20 kategoriach.

Jeszcze przed zakończeniem przyjmowania zgłoszeń odbędzie się kilka spotkań na terenie całego kraju. Dla osób, które nie mogą pojawić się osobiście zostały zaplanowane 3 sesje webinarów, czyli spotkań online. Podczas spotkań zostaną przekazane informacje o konkursie, jego zasadach i przebiegu. Wyjaśnione będą również podstawy działania systemów nawigacyjnych oraz przedstawione przykładowe aplikacje konkursowe.

Terminy webinarów online:

  • 9 lipca godzina 18:00
  • 21 lipca godzina 14:00
  • 28 lipca godzina 18:00

Terminy spotkań informacyjnych:

  • 2 lipca godzina 16:45 – Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej, Sala T1, ulica Nowowiejska 21/25, Warszawa
  • 16 lipca godzina 18:00 – Krakowski Park Technologiczny, Podole 60, Kraków

Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu będą prezentowane na stronie http://esnc.com.pl/spotkania-informacyjne, a także na fanpage konkursu na Facebooku.

Zasady konkursu

Do ESNC zgłosić można pomysł na aplikację, urządzenie, bądź technologię wykorzystującą nawigację satelitarną. Konkurs odbywa się na poziomie regionalnym oraz międzynarodowym. Laureaci edycji regionalnych pojadą na międzynarodową Galę Finałową w Marsylii, która odbędzie się w grudniu br. Zgłoszenia do konkursu można przesłać do 31 lipca 2018 r. za pomocą formularza na stronie www.esnc.eu Do konkursu przesyłać można pomysły na wykorzystanie technologii nawigacji satelitarnej (GNSS) w dowolnej dziedzinie nauki, gospodarki czy życia codziennego. Może to być innowacyjna usługa, produkt lub pomysł na badania naukowe. Zgłaszać się mogą indywidualni pomysłodawcy lub zespoły, organizacje, firmy czy instytucje.

Nagrody dla laureatów

Uczestnicy konkursu mają kilka możliwości do zdobycia atrakcyjnych nagród. Nagrodą główną dla najlepszego pomysłu jest 20 000 EUR. Ponadto pomysłodawcy mogą zgłosić się po jedną z siedmiu Nagród Specjalnych oferowanych przez największe europejskie podmioty związane z sektorem kosmicznym. Poszukują one innowacyjnych rozwiązań dostosowanych do ich konkretnych potrzeb w różnych dziedzinach związanych z nawigacją satelitarną. W wielu przypadkach proponowana jest realizacja zwycięskiego pomysłu przez zwycięzcę i partnera, nagrody pieniężne (do 10 000 EUR), a także bezpłatny dostęp do infrastruktury, bazy ekspertów czy potencjalnych odbiorców rozwiązania.

W 2018 roku wyzwania specjalne zostały utworzone m.in przez: Agencję Europejskiego GNSS (GSA), Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) czy Niemiecką Agencję Kosmiczną (DLR).

Laureaci polskiej edycji mogą liczyć nie tylko na zwrot kosztów podróży i zakwaterowania podczas Międzynarodowej Gali Finałowej w Marsylii, ale również na wsparcie techniczne, biznesowe i przestrzeń biurową w dalszej pracy nad pomysłem. Lista nagród stale się poszerza, najbardziej aktualne informacje znajdują się na stronie www.esnc.com.pl

Wsparcie projektów zagranicznych

Zagraniczni uczestnicy konkursu ESNC będą mogli liczyć na wsparcie przy aplikacji do programu akceleracyjnego Space3ac Enterprize, który wspiera projekty wykorzystujące techniki satelitarne. Jest to niezwykła okazja dla ludzi, którzy potrafią przekuć znajomość technologii w praktyczne rozwiązania.

Poland Prize będzie wspierać zagraniczne start-upy już na etapie podjęcia decyzji o przyjeździe i prowadzeniu biznesu w Polsce, a następnie w osiedleniu się oraz rozpoczęciu działalności gospodarczej w naszym kraju. Dla tych projektów otwarta zostanie tzw. dedykowana ścieżka wizowa. Ponadto, powołany zostanie konsjerż, który będzie wspierał cudzoziemców w codziennych wyzwaniach – zarówno tych związanych z przeniesieniem do nowego kraju, jak i tych dotyczących założenia działalności gospodarczej. Oprócz wsparcia merytorycznego start-upy będą mogły liczyć na grant w wysokości do 200 tys. zł. Dodatkową korzyścią będzie również możliwość nawiązania relacji biznesowych z partnerami inwestycyjnymi lub branżowymi.

Partnerzy ESNC

Międzynarodową edycję ESNC 2018 wspiera m.in. Europejska Agencja Kosmiczna (ESA), Agencja Europejskiego GNSS (GSA) i Komisja Europejska. Organizatorem polskiej edycji konkursu jest gdańska spółka Blue Dot Solutions z Partnerami w postaci funduszu Black Pearls VC, Krakowskiego Parku Technologicznego oraz Fundacji Gdańsk Global. ESNC 2018 zostało objęte patronatem honorowym przez Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polską Agencję Kosmiczną oraz Marszałka Województwa Pomorskiego – Mieczysława Struka.

O Blue Dot Solutions

Blue Dot Solutions stawia sobie za cel rozbudowę sektora kosmicznego w Polsce i Europie. Firma tworzy własne usługi, systemy i aplikacje wykorzystujące dane satelitarne, jak również pomaga firmom spoza sektora kosmicznego rozpocząć w nim działalność. Dzięki interdyscyplinarnemu zespołowi ekspertów oraz obecności na wielu wydarzeniach branżowych, w kraju i za granicą, doskonale orientuje się w problematyce przestrzeni kosmicznej. Więcej informacji znajduje się na stronie www.bluedotsolutions.eu

 

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GIS w Stolicy 2018
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018