logo gisplay

Nawigacja Sygic zintegrowana z Apple CarPlay

Nawigacja Sygic zintegrowana z Apple CarPlayFirma Sygic, wiodący na świecie producent nawigacji GPS z mapami offline, ogłosiła, że jego aplikacje, mające ponad 200 milionów użytkowników na całym świecie, wkraczają do Apple CarPlay.

Kiedy smartfon zostanie połączony z samochodem wyposażonym w system CarPlay, kontrola aplikacji Sygic zostaje przejęta z telefonu. Aplikacja jest automatycznie rzutowana na ekran dotykowy pojazdu i łączy się z funkcjami głosowymi, pozwalając kierowcy skupić wzrok na drodze i utrzymać ręce na kierownicy.

National Safety Council podaje, że codziennie około 660 000 osób w USA próbuje korzystać z telefonu podczas prowadzenia pojazdu, czego efektem jest 1,6 miliona wypadków rocznie. Firma Sygic chce ograniczyć liczbę tego typu wypadków i dlatego stara się wykorzystać samochodowe systemy łączności, aby zapewnić kierowcy jak najlepszy komfort jazdy.

Niektóre funkcje aplikacji Sygic już dostępne w Apple CarPlay: mapy offline; zaawansowane ostrzeżenia o zmianie ograniczenia prędkości; przewidywanie natężenia ruchu przy obliczaniu tras; asystent pasa ruchu pomagający bezpieczniej zmieniać pas ruchu; instrukcje głosowe i aktualne informacje o ruchu drogowym aktualizowane co dwie minuty.

Kolejną ciekawą funkcją wywodzącą się z integracji z Apple CarPlay jest możliwość automatycznej synchronizacji osobistych preferencji nawigacji Sygic i map z dowolnym pojazdem wyposażonym w system CarPlay. Jest to rozwiązanie dedykowane szczególnie dla samochodów firmowych, wypożyczalni samochodów i wszystkich, którzy wspólnie korzystają z pojazdu.

Sygic to jeden z producentów nawigacji, który zapewnia obsługę wszystkich aktualnie dostępnych standardów łączności samochodowej. Firma ma nadzieję, że w przyszłości uda jej się uzyskać pakiety SDK także innych systemów łączności samochodowej, takich jak Android Auto.

Łączność z CarPlay pojawi się w Sygic GPS Navigation i Sygic Car Navigation w ciągu paru dni z najnowszą wersją systemu iOS.

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GIS w Stolicy 2018
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018