logo gisplay

Nawigacja Sygic zintegrowana z Apple CarPlay

Nawigacja Sygic zintegrowana z Apple CarPlayFirma Sygic, wiodący na świecie producent nawigacji GPS z mapami offline, ogłosiła, że jego aplikacje, mające ponad 200 milionów użytkowników na całym świecie, wkraczają do Apple CarPlay.

Kiedy smartfon zostanie połączony z samochodem wyposażonym w system CarPlay, kontrola aplikacji Sygic zostaje przejęta z telefonu. Aplikacja jest automatycznie rzutowana na ekran dotykowy pojazdu i łączy się z funkcjami głosowymi, pozwalając kierowcy skupić wzrok na drodze i utrzymać ręce na kierownicy.

National Safety Council podaje, że codziennie około 660 000 osób w USA próbuje korzystać z telefonu podczas prowadzenia pojazdu, czego efektem jest 1,6 miliona wypadków rocznie. Firma Sygic chce ograniczyć liczbę tego typu wypadków i dlatego stara się wykorzystać samochodowe systemy łączności, aby zapewnić kierowcy jak najlepszy komfort jazdy.

Niektóre funkcje aplikacji Sygic już dostępne w Apple CarPlay: mapy offline; zaawansowane ostrzeżenia o zmianie ograniczenia prędkości; przewidywanie natężenia ruchu przy obliczaniu tras; asystent pasa ruchu pomagający bezpieczniej zmieniać pas ruchu; instrukcje głosowe i aktualne informacje o ruchu drogowym aktualizowane co dwie minuty.

Kolejną ciekawą funkcją wywodzącą się z integracji z Apple CarPlay jest możliwość automatycznej synchronizacji osobistych preferencji nawigacji Sygic i map z dowolnym pojazdem wyposażonym w system CarPlay. Jest to rozwiązanie dedykowane szczególnie dla samochodów firmowych, wypożyczalni samochodów i wszystkich, którzy wspólnie korzystają z pojazdu.

Sygic to jeden z producentów nawigacji, który zapewnia obsługę wszystkich aktualnie dostępnych standardów łączności samochodowej. Firma ma nadzieję, że w przyszłości uda jej się uzyskać pakiety SDK także innych systemów łączności samochodowej, takich jak Android Auto.

Łączność z CarPlay pojawi się w Sygic GPS Navigation i Sygic Car Navigation w ciągu paru dni z najnowszą wersją systemu iOS.

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018