logo gisplay

Główny specjalista w Biurze Geodety Województwa (Poznań)

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Biuro Geodety Województwa poszukuje kandydata na wolne stanowisko urzędnicze:

Głównego specjalista

Liczba etatów: 2

wykształcenie: wyższe o profilu informatycznym lub geoinformatycznym lub wykształcenie wyższe pokrewne uzupełnione studiami podyplomowymi z obszaru informatyki lub geoinformatyki.

Zakres obowiązków:

Osoba na tym stanowisku odpowiedzialna będzie za wykonywanie obowiązków mających
na celu spełnienie wymogów Dyrektywy INSPIRE, ustawy o infrastrukturze informacji przestrzennej,
a także zapisów wynikających ze Strategii Województwa Wielkopolskiego dotyczących Systemu  Informacji  Przestrzennej  Województwa  Wielkopolskiego (SIPWW), tj.:

  • realizację zadań dotyczących wdrażania SIPWW, w szczególności:
    • przygotowywanie treści merytorycznej i weryfikacja dokumentacji dotyczącej postępowań o udzielenie zamówień publicznych na dostawy i usługi, w tym przede wszystkim specyfikacji technicznych, harmonogramów, umów, ustalanie warunków udziału i kryteriów oceny ofert oraz udział w pracach komisji przetargowych dla zamówień publicznych;
    • prowadzeniu bieżącego nadzoru merytorycznego przy realizacji projektu SIPWW, w tym współdziałanie z wykonawcami projektu podczas prac wdrożeniowych i odbiorach;
  • realizację zadań dotyczących funkcjonowania, utrzymania, w tym rozwoju infrastruktury  informacji  przestrzennej, w szczególności:
    • zarządzanie Geoportalem SIPWW oraz administrowanie portalem informacyjnym SIPWW;
    • administrowanie aplikacjami GIS, serwerami danych przestrzennych, środowiskiem bazodanowym, szyną usług, oprogramowaniem zarządzającym, w tym przydzielanie dostępu  do  funkcjonalności  SIPWW oraz zarządzanie systemami operacyjnymi na potrzeby SIPWW;
    • wsparcie techniczne w zakresie tworzenia informacji przestrzennej dla osób prowadzących zbiory danych tematycznych w departamentach i biurach UMWW i WSJO oraz przydzielanie uprawnień dostępu do danych SIPWW;
    • udostępnianie danych i usług danych przestrzennych oraz administrowanie usługami przestrzennymi SIPWW, w tym m.in.: publikowanie, uruchamianie, przydzielanie zasobów dla usług; nadawanie uprawnień użytkownikom do usług;
    • prowadzenie helpdesku dla użytkowników systemu SIPWW.
  • dbanie o rozwój Geoportalu, zgodnie z oczekiwaniami użytkowników i postępem technicznym, w tym testowanie, wdrażanie i integracja produktów/danych/usług SIPWW;
  • opracowywanie m.in.: pism, informacji, sprawozdań, protokołów, raportów, zestawień

w zakresie powierzonych obowiązków, w tym ich parafowanie i/lub podpisywanie;

Wymagania niezbędne

  • min. 4 letni staż pracy w obszarze IT lub GIS;
  • umiejętność analitycznego myślenia, diagnozowania i rozwiązywania problemów oraz podejmowania  decyzji;
  • samodzielność, zaangażowanie, kreatywność, odpowiedzialność i umiejętność pracy w zespole;
  • znajomość ustawy o infrastrukturze informacji przestrzennej, o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, o samorządzie województwa, Prawo zamówień publicznych, kpa, kpc i kc,
  • znajomość zagadnień z zakresu bezpieczeństwa informacji.

Wymagania dodatkowe

  • znajomość systemów GIS;
  • doświadczenie w np. administrowaniu geoportalem, aplikacjami, serwerami danych przestrzennych, środowiskiem bazodanowym, szyną usług, oprogramowaniem zarządzającym, zarządzaniu systemami operacyjnymi, w tworzeniu, udostępnianiu, konfigurowaniu, monitorowaniu usług danych przestrzennych;
  • determinacja do rozwoju i poszerzania kompetencji w obszarze geoinformatyki;
  • zdolność przestrzennego myślenia;
  • umiejętność pracy pod presją czasu;
  • samodyscyplina, komunikatywność;
  • prawo jazdy kat. B

Informacje o warunkach i miejscu pracy:

Siedziba Biura Geodety Województwa przy ulicy Kościuszki 95 w Poznaniu. Stanowisko związane z pracą przy komputerze.

Budynek wyposażony jest w platformę schodową dla osób niepełnosprawnych.

Oferujemy:

  • możliwość rozwoju zawodowego
  • stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę, pakiet socjalny.

Wymagane dokumenty:

  1. CV zawierające wyłącznie niezbędne dla procesu rekrutacji informacje: imię i nazwisko, miejsce zamieszkania, telefon lub adres mail do celów kontaktowych, przebieg doświadczenia zawodowego, posiadane kwalifikacje
  2. kopie dokumentów potwierdzających wymagane wykształcenie
  3. kopie świadectw pracy i/lub aktualne zaświadczenie o zatrudnieniu potwierdzające wymagany staż pracy
  4. własnoręcznie podpisane przez kandydata oświadczenia:
    - „Posiadam pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzystam  z pełni praw publicznych.” zgodnie z art. 6 ust.1 pkt.2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (tekst jednolity Dz. U. z 2018 roku poz. 1260)
    - „Nie byłem/am skazany/na prawomocnym wyrokiem sądu, za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe." zgodnie z art. 6 ust. 3 pkt. 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (tekst jednolity Dz. U. z 2018 roku poz. 1260)
    - „Cieszę się nieposzlakowaną opinią" zgodnie z art. 6 ust. 3 pkt. 3 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (tekst jednolity Dz. U. z 2018 roku poz. 1260)
    - „Posiadam obywatelstwo polskie” zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (tekst jednolity Dz. U. z 2018 roku poz. 1260)
    Oświadczenia do druku – pobierz
  5. Kandydat, który zamierza skorzystać z uprawnienia o którym mowa w art. 13a ust. 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (tekst jednolity Dz. U. z 2018 roku poz. 1260)  jest zobowiązany do złożenia kopii dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność.

Termin i sposób złożenia aplikacji:

Aplikacje z oznaczonym numerem ogłoszenia należy składać w terminie do: 18 marca 2019 r.

  • osobiście w Punkcie Kancelaryjnym Urzędu Marszałkowskiego (główny hol, parter)
  • nadsyłać pocztą pod adres:
    Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu
    Departament Organizacyjny i Kadr
    Wydział Zarządzania Zasobami Ludzkimi
    al. Niepodległości 34,
    61-714 Poznań
  • wysłać przez e-PUAP potwierdzone elektronicznym podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym

Dodatkowe informacje:

  • w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu w miesiącu poprzedzającym datę publikacji ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, był niższy niż 6%
  • aplikacja powinna być przygotowana w języku polskim, dokumenty w języku obcym powinny być przetłumaczone na język polski (na etapie składania aplikacji dokumenty nie muszą być przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego)
  • rozpatrujemy tylko i wyłącznie aplikacje nadsyłane w odpowiedzi na opublikowane ogłoszenie o pracę, w formie, zakresie i na warunkach określonych w jego treści. Aplikacje otrzymane po terminie (decyduje data stempla pocztowego) i/lub niezawierające numeru ogłoszenia, nie będą rozpatrywane
  • kandydaci spełniający wymagania formalne i zakwalifikowani do dalszego etapu rekrutacji zostaną powiadomieni o terminie spotkania i metodzie rekrutacji w sposób jaki wskazali w CV (telefonicznie lub mailowo)
  • aplikacje odrzucone, czyli niespełniające wymagań formalnych oraz odrzucone w procesie rekrutacji, zostaną zniszczone komisyjnie w sposób trwały i nieodwracalny po upływie 3 miesięcy od daty opublikowania informacji o wynikach naboru na stronie internetowej BIP www.bip.umww.pl oraz na tablicy informacyjnej UMWW w Poznaniu przy al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań.

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

23.05.2019 Wrocław