Starszy specjalista ds. teledetekcji satelitarnej (Gdańsk/Warszawa)

Wasat Sp. z o.o. (www.wasat.pl) jest firmą geoinformatyczną budującą usługi i rozwiązania w oparciu o teledetekcję satelitarną, GIS i IT.

Poszukujemy nowych pracowników do zespołu w związku z pozyskaniem projektów badawczo-rozwojowych i dynamicznym rozwojem zapotrzebowania na usługi firmy.

Dołącz do nas, jeśli chcesz uczestniczyć w tworzeniu, promowaniu i wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań i aplikacji użytecznych w różnych obszarach gospodarki, przede wszystkim w rolnictwie.

Starszy specjalista ds. teledetekcji satelitarnej

Miejsce pracy: Gdańsk lub Warszawa

Zadania:

  • planowanie i prowadzenie badań naukowych nad zastosowaniem teledetekcji satelitarnej w rolnictwie (zwłaszcza rolnictwie precyzyjnym);
  • opracowywanie algorytmów i modeli przetwarzania zobrazowań satelitarnych;
  • pozyskiwanie, przetwarzanie i analiza danych teledetekcyjnych oraz automatyzacja procesów;
  • wsparcie rozwoju serwisu FertiSat;
  • udział w przygotowywaniu wniosków projektowych B+R oraz dokumentacji przetargowej;
  • prezentacja i rozpowszechnianie wyników prac (konferencje, targi branżowe, sprawozdawczość w projektach itp.).

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe przyrodnicze lub ścisłe;
  • potwierdzony publikacjami udział w badaniach naukowych w zakresie teledetekcji;
  • potwierdzone praktyką zawodową umiejętności w zakresie przetwarzania i interpretacji zobrazowań satelitarnych lub lotniczych;
  • bardzo dobra znajomość oprogramowania dedykowanego analizom teledetekcyjnym i GIS (np. ENVI, ERDAS IMAGINE, SNAP, ArcGIS, QGIS);
  • umiejętność tworzenia raportów i sprawozdań w projektach B+R;
  • umiejętność szybkiego uczenia się i chęć poszerzania kompetencji;
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

Mile widziane:

  • doświadczenie w przygotowywaniu i realizacji projektów badawczo-rozwojowych (ESA, H2020, NCBR itd.);
  • umiejętność automatyzacji procesów przetwarzania danych (np. ArcGIS Model Builder, FME Workbench, QGIS modeler);
  • doświadczenie w dziedzinie teledetekcji radarowej (SAR) i/lub hiperspektralnej;
  • doświadczenie w zakresie zastosowania teledetekcji w rolnictwie;
  • znajomość wybranych narzędzi: Jupyter Notebook, Python 3, ArcPy.

Oferujemy:

  • atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do umiejętności, doświadczenia i zaangażowania;
  • bardzo ciekawą i kreatywną pracę;
  • możliwość szybkiego rozwoju zawodowego;
  • prywatną opiekę medyczną;
  • życzliwą i spokojną atmosferę pracy;
  • uczestnictwo w konferencjach naukowych i szkoleniach.

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Wasat Sp. z o.o. danych osobowych zawartych w moim CV dla celów prowadzenia rekrutacji na stanowisko wskazane w ogłoszeniu o pracę."

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
I Krajowe Forum Użytkowników LiDAR
22-23.10.2019 r. (Sękocin Stary)
VII Forum BioGIS
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

23.05.2019 Wrocław