• gisplay.pl

Po 15 maja tylko DroneTower. Stary system Check-in.pansa.pl zostanie wyłączony

15 maja 2024 r. wyłączona zostanie aplikacja webowa Check-in.pansa.pl. Tym samym jedynym systemem teleinformatycznym do zgłaszania zamiaru wykonywania lotu BSP na podstawie obowiązujących przepisów będzie aplikacja mobilna DroneTower.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP) przypomina, że korzystanie z aplikacji wymaga posiadania w systemie PansaUTM konta, które w szybki i prosty sposób można utworzyć na stronie https://utm.pansa.pl/#/login. Po zarejestrowaniu w systemie PansaUTM należy uzupełnić podstawowe dane użytkownika, tj. imię, nazwisko oraz potwierdzony numer telefonu. Wsparcie techniczne podczas rejestracji w systemie PansaUTM oraz logowania w aplikacji DroneTower można uzyskać wysyłając zgłoszenie na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

Wyłączenie Check-in.Pansa.pl oznacza także, że koordynacja lotów w przestrzeni CTR nie wymaga wykonywania dodatkowego telefonu na wieżę. Aplikacja mobilna DroneTower posiada bowiem moduł dwustronnej komunikacji między pilotem BSP a Kontrolerem Ruchu Lotniczego. W przyszłości aplikacja webowa Check-in.Pansa.pl będzie wykorzystywana jedynie w przypadku ewentualnych awarii systemu bazowego.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser