• gisplay.pl

MyGalileoDrone - konkurs na stworzenie aplikacji GNSS dla dronów

Europejska Agencja GNSS (GSA) ogłosiła konkurs MyGalileoDrone, który polega na stworzeniu aplikacji lub usługi wykorzystującej europejski system nawigacji Galileo dla branży UAV.

MyGalileoDrone - konkurs na stworzenie aplikacji GNSS dla dronów

Konkurs MyGalileoDrone ma być tlenem dla dla małych i średnich przedsiębiorców i jak podkreśla GSA, ma na celu wykorzystanie ducha innowacyjności UE. Jego głównym zadaniem jest dostarczenie usług i aplikacji, które mogą przyczynić się do zwiększenia konkurencyjności, odporności i zrównoważonego rozwoju Europy.

Uczestnicy powinni skupić się nie tylko na projektowaniu i rozwoju, ale także na przygotowaniu aplikacji lub gotowej usługi dla dronów do komercyjnego wykorzystania. Rozwiązanie powinno wykorzystać system Galileo i może być zintegrowane z platformą latającą, naziemną stacją kontroli lub innymi urządzeniami wspomagającymi operację, na przykład smartfonem.

Termin składania wniosków upływa 31 sierpnia 2020 roku. Projekty zakwalifikowane do fazy rozwojowej konkursu zostaną ogłoszone 15 września. Następnym krokiem będzie stworzenie wersji demonstracyjnej proponowanej aplikacji lub usługi do 30 listopada. W finale wybrane zespoły przeprowadzą demonstrację na żywo i przedstawią swoje pomysły inwestorom.

Główna nagroda w konkursie to 100 tys. euro. Nagrodzone zostaną także zespoły, które zajmą kolejne trzy miejsca. Dostaną one odpowiednio: 60, 40 oraz 30 tys. euro.

Rejestracja na stronie www.gsa.europa.eu/MyGalileoDrone

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser