• gisplay.pl

MyGalileoDrone - konkurs na stworzenie aplikacji GNSS dla dronów

Europejska Agencja GNSS (GSA) ogłosiła konkurs MyGalileoDrone, który polega na stworzeniu aplikacji lub usługi wykorzystującej europejski system nawigacji Galileo dla branży UAV.

MyGalileoDrone - konkurs na stworzenie aplikacji GNSS dla dronów

Konkurs MyGalileoDrone ma być tlenem dla dla małych i średnich przedsiębiorców i jak podkreśla GSA, ma na celu wykorzystanie ducha innowacyjności UE. Jego głównym zadaniem jest dostarczenie usług i aplikacji, które mogą przyczynić się do zwiększenia konkurencyjności, odporności i zrównoważonego rozwoju Europy.

Uczestnicy powinni skupić się nie tylko na projektowaniu i rozwoju, ale także na przygotowaniu aplikacji lub gotowej usługi dla dronów do komercyjnego wykorzystania. Rozwiązanie powinno wykorzystać system Galileo i może być zintegrowane z platformą latającą, naziemną stacją kontroli lub innymi urządzeniami wspomagającymi operację, na przykład smartfonem.

Termin składania wniosków upływa 31 sierpnia 2020 roku. Projekty zakwalifikowane do fazy rozwojowej konkursu zostaną ogłoszone 15 września. Następnym krokiem będzie stworzenie wersji demonstracyjnej proponowanej aplikacji lub usługi do 30 listopada. W finale wybrane zespoły przeprowadzą demonstrację na żywo i przedstawią swoje pomysły inwestorom.

Główna nagroda w konkursie to 100 tys. euro. Nagrodzone zostaną także zespoły, które zajmą kolejne trzy miejsca. Dostaną one odpowiednio: 60, 40 oraz 30 tys. euro.

Rejestracja na stronie www.gsa.europa.eu/MyGalileoDrone

Nasze patronaty

Nowoczesne technologie w prowadzeniu PODGiK
12-14.06.2023
Konferncja "Geoinformacja: Nauka – Praktyka – Edukacja"
1-3 grudnia 2022
GIS Day 2022 w Poznaniu
16 listopada 2022
Wrocławski GIS Day
16-17 listopada 2022

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018