• gisplay.pl

Drony uratowały już ponad 500 osób. Mapa firmy DJI

Firma DJI, wiodący dostawca systemów bezzałogowych, opublikowała wyniki swojego projektu badawczego, z którego wynika, że ​​dzięki dronom uratowano już ponad 500 istnień ludzkich.

drony mapa akcje ratunkowe

Projekt rozpoczął się w 2017 roku, kiedy firma DJI opublikowała artykuł zatytułowany „Lives Saved: A Survey of Drones in Action”, z którego wynika, że ​​nawet w latach 2016 - 2017 drony co tydzień pomagały ratować prawie jedno życie. Dokument ten przekształcił się teraz w mapę ratunkową DJI Drone, która pozwala użytkownikom przeglądać akcje ratunkowe z wykorzystaniem bezzałogowców na całym świecie. Na mapie zobaczymy lokalizację akcji ratunkowych z użyciem dronów, dzięki którym odnaleziono zaginionych w lasach, polach i górach, a także na wodzie. Mapa została opracowana na podstawie wiadomości i postów w mediach społecznościowych ze sprawdzonych źródeł, takich jak policja, straż pożarna i ochotnicze oddziały ratunkowe. Każdy wpis na mapie zawiera lokalizację i datę zdarzenia, krótki opis, link do oryginalnej historii lub wpisu oraz możliwość ich udostępniania.

Ostatnia akcja ratunkowa miała miejsce w Missouri w ubiegłym miesiącu, kiedy zaginiona 93-letnia kobieta Chris Fairchild została odnaleziona w nocy na polu za pomocą drona z kamerą termowizyjną. Na zdjęciu opublikowanym przez biuro szeryfa hrabstwa Cass zobaczymy w ciemności trzy żółte punkty. Jeden z nich to zaginiona kobieta, a pozostałe dwa to zmierzający w jej kierunku policjanci. Akcja ratunkowa w Missouri była doskonałym przykładem jak niedrogie drony mogą odgrywać kluczową rolę w poszukiwaniach. Fairchild była wyczerpana i zgubiła but, ale nic jej się nie stało - informuje serwis Dronelife.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser