• gisplay.pl

Wstrzymano rozwój i utrzymanie aplikacji Droneradar

Z dniem 22 października 2021 roku wstrzymano rozwój i utrzymanie aplikacji Droneradar dla operatorów bezzałogowych statków powietrznych, która zintegrowana jest PansaUTM.

O takiej decyzji poinformował Paweł Korzec z zespołu Droneradar na oficjalnym fanpage'u aplikacji facebook.com/DroneRadar/. Poniżej publikujemy treść całego oświadczenia firmy Droneradar Sp. z o.o.:

Jest to dla nas smutny moment, ale w obliczu niemożności dalszego finansowania projektu, jest to jedyna możliwa decyzja.

Jak wiecie, aplikacja Droneradar jest integralną częścią systemu PansaUTM, który współtworzyliśmy z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej. Intensywnie pracujemy, aby dostała drugie życie pod naszą, a może pod inną banderą, aby wspierała Was w bezpiecznym i sprawnym korzystaniu ze wspólnego nieba.

W porozumieniu z PAŻP, pozostawiamy obecną aplikację, taką jaka jest - w jej aktualnej wersji. Dalej możecie ją instalować i z niej korzystać. Od dziś, pełną kontrolę nad wyświetlanymi w aplikacji danymi, sprawuje PAŻP. Wszystkie wprowadzane przez Was dane (Checkiny, dane do logowania) są przekazywane bezpośrednio i wyłącznie do systemu PansaUTM. Droneradar Sp. z o.o. nie ma do nich wglądu. Pamiętajcie: używacie jej, jak zawsze, na własną odpowiedzialność.

Jako firma Droneradar pozostajemy na rynku, uczestnicząc w wielu projektach międzynarodowych, między innymi takich jak 5G!Drones (wykorzystanie sieci 5G w systemach UTM), ICARUS (stworzenie CARS – czyli Common Altitude Reference System), AURA (wspólnie z PAŻP kontrybuujemy do analiz czynnika ludzkiego w integracji systemów UTM i ATM) czy GOF2 w którym opracowujemy specyfikację serwisów i interfejsów na potrzeby U-space Regulation 664, która zacznie obowiązywać od stycznia 2023.

Jeszcze raz wszystkim dziękujemy. Do zobaczenia niebawem!

W imieniu całego zespołu Droneradar,
Paweł Korzec

Nasze patronaty

Nowoczesne technologie w prowadzeniu PODGiK
12-14.06.2023
Konferncja "Geoinformacja: Nauka – Praktyka – Edukacja"
1-3 grudnia 2022
GIS Day 2022 w Poznaniu
16 listopada 2022
Wrocławski GIS Day
16-17 listopada 2022

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018