• gisplay.pl

Droniada 2022 - trwa nabór do konkursu

Do końca stycznia można zgłosić się do konkursu technologicznego Droniada, który odbędzie się w dniach 25 – 30 czerwca 2022 r. Wydarzenie skierowane jest do uczelni, instytucji badawczo-rozwojowych, firm z kręgu technologii przemysłu 4.0, jak również do samych innowatorów.

W tym roku organizatorzy stawiają na latające roboty, teleinformatykę i systemy analizy informacji. Będzie to dziewiąta edycja konkursu, a także trzecia organizowana w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Konkurs technologiczny Droniada ponownie zawita na lotnisko Katowice-Muchowiec. Organizowany będzie w formule multidyscyplinarnych zawodów sportowych. Trwa nabór chętnych do udziału w pięciu konkurencjach, ukierunkowanych na praktyczny pokaz możliwości systemów autonomicznych.

Pierwsza konkurencja, Demo systemu Bezzałogowego Statku Powietrznego, jako jedyna jest obowiązkowa dla wszystkich. Polega ona na zaprezentowaniu krótkiego filmu, przedstawiającego zespół i jego predyspozycje do udziału w konkursie.

Druga konkurencjaSztafeta – pokazuje możliwości wsparcia przez drony akcji poszukiwawczo-ratowniczych i akcji gaśniczych.

TrzeciaDrzewo życia – sprawdza umiejętności uczestników w zakresie teledetekcji z wykorzystaniem uczenia maszynowego i systemów automatycznego wyboru.

W czwartej konkurencjiIntruz – chodzi o wykrycie nieupoważnionej osoby na lotnisku i jej torby pod kątem potrzeb służb ochrony i organizacji poszukiwawczo-ratowniczych. Piąta konkurencja – Budowa – sprawdza umiejętności uczestników w zakresie fotogrametrii i teledetekcji z wykorzystaniem uczenia maszynowego w symulowanych warunkach placu budowy hali magazynowej.

W konkursie Droniada najlepsze zespoły zdobywają nagrody finansowe. Dodatkowo jest to okazja do zdobycia cennego doświadczenia w zakresie technologii 4.0. Uczestnicy konkursu mają w przyszłości szansę zasilić kadry uznanych firm technologicznych albo rozwijać z powodzeniem własne startupy.

Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 31 stycznia 2022 r.  Szczegóły na stronie organizatora – https://www.5zywiolow.pl/

Nasze patronaty

Nowoczesne technologie w prowadzeniu PODGiK
12-14.06.2023
Konferncja "Geoinformacja: Nauka – Praktyka – Edukacja"
1-3 grudnia 2022
GIS Day 2022 w Poznaniu
16 listopada 2022
Wrocławski GIS Day
16-17 listopada 2022

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018