PW podpisała umowę na podwójny dyplom z geodezji i kartografii z hiszpańską uczelnią

Politechnika Warszawska podpisała umowę bilateralną podwójnego dyplomu kierunku geodezja i kartografia z Universitat Politècnica de València. Jest to pierwsza ramowa umowa podwójnego dyplomu kierunku geodezyjnego w Polsce, a także jedna z nielicznych na PW obok studiów innych kierunków prowadzonych wspólnie z innymi uczelniami. Od następnego roku akademickiego PW dołączy zatem do grona strategicznych partnerów edukacyjnych UPV w zakresie geodezji i kartografii, obok 2 uczelni z Niemiec i Francji.

Politechnika Warszawska podpisała umowę bilateralną podwójnego dyplomu kierunku geodezja i kartografia z Universitat Politècnica de València (fot. WGIK PW)

Zwieńczeniem ponad rocznych negocjacji prowadzonych przez prodziekana dr Krzysztofa Bakuły jest moment, w którym złożono ostatni podpis prof. José Esteban Capilla Roma i prof. Krzysztof Zaremba, rektorów Universitat Politècnica de València (UPV) i Politechniki Warszawskiej (PW) na umowie podwójnego dyplomowania dla stopnia magisterskiego kierunków geodezji i kartografii PW (wszystkich 7 specjalności) oraz engineering geomatics and geoinformation UPV.

Zainteresowani studenci obu uczelni w organizowanych przez Wydział Geodezji i Kartografii PW oraz Escuela Técnica Superior de Ingeniería Geodésica, Cartográfica y Topográfica UPV w ciągu 4 semestrów nauki, po roku na obydwu uczelniach i wspólnie zrealizowanej pracy dyplomowej, uzyskają dyplom obydwu uczelni. Program studiów realizowany określonym, indywidualnym programem będzie wymagający dla studentów. Różne systemy edukacyjne, różny czasy trwania i zasady panujące na obu uczelniach wymagały bilateralnych ustaleń. Co istotne, realizacja takich studiów nie będzie wymagała jakichkolwiek odpłatności ze strony studenta, gdyż roczna wizytacja studenta w uczelni goszczącej będzie miała wsparcie programu mobilnościowego Erasmus. Kandydaci do wyjazdu do UPV wybierani będą na WGIK co semestr. Celem umowy jest także zwiększenie współpracy pomiędzy uczelniami, które są przecież członkami sojuszu ENHANCE i od lat realizują wymianę studentów, pracowników i współpracę badawczą.

Źródło: WGIK PW

Nasze patronaty

Konkurs SKP na Internetową Mapę Roku
Zgłoszenia do 10 września 2022
Kongres FIG w Warszawie
11-15 września 2022
SCEgeo 2022
22-24 czerwca 2022
FME World Tour 2022
18 maja 2022
GIS w Nauce
23-24 czerwca 2022
Regionalna Infrastruktura Informacji Przestrzennej na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego
23-24 czerwiec 2022
Informacja przestrzenna impulsem dla rozwoju lokalnego
2-3 czerwca 2022

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018