• gisplay.pl

PW podpisała umowę na podwójny dyplom z geodezji i kartografii z hiszpańską uczelnią

Politechnika Warszawska podpisała umowę bilateralną podwójnego dyplomu kierunku geodezja i kartografia z Universitat Politècnica de València. Jest to pierwsza ramowa umowa podwójnego dyplomu kierunku geodezyjnego w Polsce, a także jedna z nielicznych na PW obok studiów innych kierunków prowadzonych wspólnie z innymi uczelniami. Od następnego roku akademickiego PW dołączy zatem do grona strategicznych partnerów edukacyjnych UPV w zakresie geodezji i kartografii, obok 2 uczelni z Niemiec i Francji.

Politechnika Warszawska podpisała umowę bilateralną podwójnego dyplomu kierunku geodezja i kartografia z Universitat Politècnica de València (fot. WGIK PW)

Zwieńczeniem ponad rocznych negocjacji prowadzonych przez prodziekana dr Krzysztofa Bakuły jest moment, w którym złożono ostatni podpis prof. José Esteban Capilla Roma i prof. Krzysztof Zaremba, rektorów Universitat Politècnica de València (UPV) i Politechniki Warszawskiej (PW) na umowie podwójnego dyplomowania dla stopnia magisterskiego kierunków geodezji i kartografii PW (wszystkich 7 specjalności) oraz engineering geomatics and geoinformation UPV.

Zainteresowani studenci obu uczelni w organizowanych przez Wydział Geodezji i Kartografii PW oraz Escuela Técnica Superior de Ingeniería Geodésica, Cartográfica y Topográfica UPV w ciągu 4 semestrów nauki, po roku na obydwu uczelniach i wspólnie zrealizowanej pracy dyplomowej, uzyskają dyplom obydwu uczelni. Program studiów realizowany określonym, indywidualnym programem będzie wymagający dla studentów. Różne systemy edukacyjne, różny czasy trwania i zasady panujące na obu uczelniach wymagały bilateralnych ustaleń. Co istotne, realizacja takich studiów nie będzie wymagała jakichkolwiek odpłatności ze strony studenta, gdyż roczna wizytacja studenta w uczelni goszczącej będzie miała wsparcie programu mobilnościowego Erasmus. Kandydaci do wyjazdu do UPV wybierani będą na WGIK co semestr. Celem umowy jest także zwiększenie współpracy pomiędzy uczelniami, które są przecież członkami sojuszu ENHANCE i od lat realizują wymianę studentów, pracowników i współpracę badawczą.

Źródło: WGIK PW

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser