Ukazała się kolejna część słownika SGP z życiorysami geodetów i kartografów
Dostępny jest już kolejny zeszyt Słownika Biograficznego „Geodeci i Kartografowie Polscy” zawierający życiorysy 80 nieżyjących postaci, którzy swymi osiągnięciami odegrali znaczącą rolę w rozwoju geodezji i kartografii.
Slownik wydawany jest nakładem Stowarzyszenia Geodetów Polskich we współpracy ze Stowarzyszeniem Kartografów Polskich od czerwca 2019 roku. Ukazuje się tzw. „systemem holenderskim”, to znaczy zeszytami formatu A-4, o objętości do 140 stron, z których każdy zawiera życiorysy od litery A do litery Z. Kolejne zeszyty zawierają indeks nazwisk zeszytu bieżącego i wszystkich poprzednich.
Łącznie w 10-ciu zeszytach zamieszczono już 800 biogramów. W ostatnim Zeszycie znajdziemy m.in. wykaz geodetów – członków SGP, uhonorowanych „MEDALEM 100-lecia SGP”.
TOM II Słownika Biograficznego „Geodeci i Kartografowie Polscy” to kolejne 5 zeszytów od nr 6. do nr 10. od XII wieku po współcześnie zasłużonych. Całość została zbroszurowana w futerale – podobnie jak tom I. Ukończenie prac nad II tomem zbiega się z walnym zebraniem delegatów SGP, które odbędzie się w Białymstoku (20-22 maja 2022 r.) pod hasłem „Geodezja i kartografia podstawą zarządzania przestrzenią państwa”.