• gisplay.pl

Kolejnych 6 powiatów wdrożyło układ PL-EVRF2007-NH

Kolejne powiaty: biłgorajski, pabianicki, pułtuski, turecki oraz miasta: Konin i Rzeszów wdrożyły układ PL-EVRF2007-NH do zbiorów szczegółowej osnowy wysokościowej, zaś powiat buski poinformował o rozpoczęciu prac wdrożeniowych.

Ilustracja przedstawia zestawione obok siebie 2 mapy Polski z oznaczonym kolorystycznie: stanem wdrażania układu PL-EVRF2007-NH w powiatach po lewej stronie i powiatami, z którymi zawarte zostało porozumienie po prawej stronie.

Aktualny stan wdrożeń układu PL-EVRF2007-NH (fot. GUGiK)

Na terenie całego kraju, w zbiorach szczegółowej osnowy wysokościowej, układ PL-EVRF2007-NH został wprowadzony w 272 powiatach, natomiast w 100 powiatach trwają prace wdrożeniowe.

Wśród powiatów, które realizują prace 86 powiatów wykonało inwentaryzację osnowy, z czego 74 także z opracowaniem projektu technicznego modernizacji szczegółowej osnowy wysokościowej. 10 powiatów realizuje prace związane z inwentaryzacją szczegółowej osnowy wysokościowej. W 50 powiatach trwają prace związane z pomiarem i wyrównaniem szczegółowej osnowy wysokościowej.

Główny Geodeta Kraju kontynuuje wsparcie wdrażania w zakresie merytorycznym oraz finansowym, polegającym na refundacji części kosztów poniesionych przez powiat na realizację prac w bieżącym roku. Porozumienia w tym zakresie są realizowane z 42 jednostkami, zaś z 4 kolejnymi powiatami trwają uzgodnienia ich treści. W 6 jednostkach zakończone zostały w tym roku prace objęte porozumieniami. Na pomoc finansową w bieżącym roku zagospodarowano już 5 174 730,00 zł, a od początku jej udzielania kwota ta wynosi 8 587 201,49 zł.

Stan wprowadzania układu wysokościowego PL-EVRF2007-NH można monitorować w serwisie www.geoportal.gov.pl po włączeniu warstwy „Stan wdrażania układu EVRF2007”, znajdującej się w grupie warstw „Specjalistyczne informacje geodezyjne”. Warstwa jest na bieżąco aktualizowana na podstawie informacji uzyskiwanych z powiatów. Jeżeli organ wdrożył układ PL‑EVRF2007-NH w szczegółowej osnowie wysokościowej lub jest w trakcie prac wdrożeniowych, a nie jest to widoczne na warstwie, należy kontaktować się z Głównym Urzędem Geodezji i Kartografii: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

Źródło: GUGiK

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2024
24-26 września 2024
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser