• gisplay.pl

Rusza druga edycja projektu na cyfryzację zasobu geodezyjnego województwa lubelskiego

Z początkiem kwietnia ruszają prace dotyczące projektu: „e-Geodezja II - uzupełnienie cyfrowego zasobu geodezyjnego województwa lubelskiego”. W dniu 3 kwietnia br. w siedzibie Starostwo Powiatowego w Lublinie odbyło się podpisanie porozumienia o partnerstwie.

To druga edycja projektu realizowanego w latach 2016-2021. W tej edycji udział weźmie 19 powiatów (bialski, biłgorajski, chełmski, hrubieszowski, janowski, krasnostawski, kraśnicki, lubartowski, lubelski, łukowski, opolski, parczewski, puławski, radzyński, rycki, świdnicki, tomaszowski, włodawski, zamojski) oraz 3 miasta z województwa lubelskiego (Lublin, Biała Podlaska, Chełm).

Działania w ramach planowanego przedsięwzięcia obejmują pokrycie cyfrową ewidencją gruntów i budynków 100 % terenu województwa lubelskiego, opracowanie baz BDOT500, GESUT i EMUiA. Ponadto przewiduje się uruchomienie nowych e-usług oraz zakup sprzętu i oprogramowania.

Rolę lidera, podobnie jak w poprzedniej edycji będzie pełnić Powiat Lubelski, który będzie koordynował działania wszystkich partnerów. W tym celu już 1 kwietnia br. uruchomione zostało biuro projektu. Wszystkie samorządy biorące udział w nim, podjęły stosowne uchwały.

Wartość projektu wynosi ponad 133 mln zł, z czego 113 mln zł to środki pochodzące z Funduszy Unijnych. Przewiduje się, że realizacja projektu potrwa od 2023 do 2027 roku.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser