• gisplay.pl

Sukces naukowy WGGiIŚ AGH

Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH w Krakowie ma kolejny powód do dumy. Dr hab. inż. Agnieszka Malinowska znalazła się w czołówce rankingu World’s TOP 2% Scientist.

Dr hab. inż. Agnieszka Malinowska znalazła się w czołówce rankingu World’s TOP 2% Scientist (fot. P. Ciosek/AGH)

Stanford University we współpracy z wydawnictwem „Elsevier” opublikował listę "Science-Wide Author Databases of Standardized Citation Indicators."Jest to wyselekcjonowane grono najczęściej cytowanych naukowców z całego świata. Na World’s TOP 2% Scientist znalazło się, aż kilkudziesięciu naukowców z AGH sklasyfikowanych w 22 dziedzinach naukowych i 174 poddziedzinach, zgodnie z klasyfikacją Science-Metrix.

Na liście uwzględniającej cały dorobek naukowy jest 60 przedstawicieli AGH, a na liście najbardziej cytowanych w 2022 roku jest 49 autorów z uczelni. Wśród tych najlepszych, na obu listach, znalazła się dr hab. inż. Agnieszka Malinowska, prof. AGH reprezentująca Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska. W zeszłym roku wyróżniona Profesor w bazie SCOPUS miała na wykazie 95 cytacji swoich publikacji. Obecnie index H w tej bazie ma na poziomie 13.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser