• gisplay.pl

Zakończył się projekt cyfryzacji zasobu geodezyjnego Powiatu Skarżyskiego

Powiat Skarżyski, jako Lider w partnerstwie z Powiatem Koneckim i Powiatem Starachowickim, zakończył realizację projektu „e-Geodezja cyfrowy zasób Województwa Świętokrzyskiego”.

Geoportal Powiatu Skarżyskiego (fot. skarzysko.geoportal2.pl)

Geoportal Powiatu Skarżyskiego (fot. skarzysko.geoportal2.pl)

To kolejny krok w rozbudowie i rozwoju e-usług bardzo istotnego obszaru pracy starostwa powiatowego – geodezji. Umożliwia on wygodny, bezpieczny i szybki dostęp dla osób fizycznych i prawnych do zasobów geodezyjnych i kartograficznych Powiatu Skarżyskiego przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu i to bez wychodzenia z domu.

W ramach projektu w Powiecie Skarżyskim przeprowadzono:

  • Digitalizację i opis metadanymi materiałów zgromadzonych w zasobie geodezyjnym;
  • Modernizację bazy Ewidencji Gruntów i Budynków;
  • Modernizację IT, poprzez zakup odpowiedniego sprzętu komputerowego;
  • Rozbudowę Geoportalu o dodatkowe e-usługi.

Projekt współfinansowany był z  RPO Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Zgodnie z umową o dofinansowania całkowita wartość projektu wyniosła 6.833.273 zł., z czego 85% środków pochodziło z RPOWŚ, a pozostałe 15 % to wkład finansowy zapewniony przez powiaty skarżyski, starachowicki i konecki.

- Projekt e-Geodezja to efekt długotrwałej pracy z zaangażowaniem wielu osób. Poprzez jego wdrożenie możemy zapewnić mieszkańcom, przedsiębiorcom powiatu skarżyskiego nowoczesne narzędzie, które usprawni dostęp do kluczowych zasobów geodezyjnych. Naszym celem była rozbudowa geoportalu, by jeszcze łatwiej, bezpieczniej i efektywniej każdy mógł załatwić codzienne sprawy. Dzięki temu rozwiązaniu chcieliśmy spełnić oczekiwania współczesnego społeczeństwa – zaznacza starosta Artur Berus.  

Geoportal to nie tylko przeglądanie danych. Sprawę można załatwić od złożenia wniosku, przez dokonanie płatności, aż po otrzymanie materiału wraz z licencją, bez wychodzenia z domu. Geoportal umożliwia bowiem każdej zainteresowanej osobie m.in.: złożenie wniosku o wydanie mapy ewidencyjnej, mapy zasadniczej, rejestru cen i wartości nieruchomości czy wypisu z rejestru gruntów. Aby skorzystać z udostępnionych e-usług wystarczy wejść na stronę internetową skarzysko.geoportal2.pl

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser