Nowy produkt Leica ScanStation C10

Leica Geosystems zaprezentowała swój najnowszy produkt - Leica ScanStation C10. Jest to najszybszy i najwszechstronniejszy system skanujacy jaki znajdziemy w ofercie firmy. Składa się on ze skanera, sensora pochylenia, baterii, kontrolera, pamięci, kamery wideo i pionownika laserowego. ScanStation C10 charakteryzuje się zwiększoną wydajnością, został wyposażony w technologię Smart X-Mirror, która pozwala użytkownikowi skanować obszar znajdujący się bezpośrednio nad skanerem.


Dzięki ogromnej wydajności podczas pracy w terenie, wewnątrz i na zewnątrz, ScanStation C10 sprawia, że pomiary laserowe HDS są zyskowne nawet podczas inwentaryzacji, pomiarów szczegółów terenowych i monitoringu. ScanStation C10 może zeskanować aż 50 tys. punktów na sekundę. Jest 10-krotnie szybszy niż poprzedni model ? ScanStation 2. Zasięg skanowania wynosi 300 m.
Użytkownicy mogą korzystać z przyjaznego dla geodetów sterowania skanerem przypominającego sterowanie tachimetrem, lub wykorzystywać laptopa do przeglądania i processingu danych w terenie.

źródło: Leica

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser