Pokaże te swoje wagoniki… Wizualizacja berlińskiego metra!

Berlin to jedna z tych stolic, które rozpalają wyobraźnię zarówno osób, które chcą po prostu dorobić sobie w wakacje, jak i artystów czy podróżników. Miasto różnorodności, możliwości i … przestrzeni, którą trzeba w miarę sprawnie pokonywać: i tu mamy fajne wsparcie w postaci wizualizacji ruchu berlińskiego metra!

Pokaże te swoje wagoniki… Wizualizacja berlińskiego metra!

Strona ubähnchen pozwala nam – za pomocą interaktywnej animacji – „podglądać” ruch berlińskiego metra. I choć jedynie wersja beta strony zawiera dane aktualne (podstawowa wersja witryny bazuje na informacjach wstecznych sprzed kilku dni), to i tak mamy tu sporo zabawy.

Przede wszystkim poszczególne linie odseparowane są kolorami, a wybór konkretnego „wagoniku” pozwala nam uruchomić animację ruchu (możemy manipulować jego prędkością od czasu faktycznego przemieszczania po przyśpieszenie rzędu 50x) wraz z podglądem wszystkich stacji, jakie spotyka po drodze oraz czasu dotarcia do każdej z nich.

Choć to bardziej narzędzie edukacyjne, niż praktyczne (bo tryb na żywo jest ciągle w wersji demo), to i tak oferuje sporo zabawy, a do tego pozwala rozeznać się w ruchu metra jednej ze światowych stolic.

Nasze patronaty

Konferncja "Geoinformacja: Nauka – Praktyka – Edukacja"
1-3 grudnia 2022
GIS Day 2022 w Poznaniu
16 listopada 2022
Wrocławski GIS Day
16-17 listopada 2022
Forum GPS
9 grudnia 2022

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018