• gisplay.pl

Krakowskie uczelnie i UMWM zapraszają na Małopolski GISday

Małopolski GISday, który odbędzie się pod hasłem "Przestrzeń wokół nas" – jest wspólną inicjatywą konsorcjum Krakowskiego GISday tworzonego od 2008 roku przez: Uniwersytet Jagielloński (UJ), Uniwersytet Rolniczy w Krakowie (URK), Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie (AGH), Uniwersytet Pedagogiczny (UP) i Politechnikę Krakowską (PK) oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego (UMWM).

Małopolski GISday  "Przestrzeń wokół nas"

Te dwa podmioty (Krakowski GISday + UMWM) podjęły się w bieżącym roku organizacji obchodów światowego święta systemów GIS jaki będzie miał miejsce w dniu 16 listopada.2022 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (al. 29 Listopada 46; Wydział Leśny). Tego dnia odbywać się będą liczne: wykłady, demonstracje oraz konkursy z nagrodami. W dniu poprzedzającym GISday (tj. 15.11.2022) jak i w dniu samej Konferencji (godziny popołudniowe i wieczorne) dla osób zainteresowanych odbędą się warsztaty, których program zostanie niebawem opublikowany. Udział w warsztatach jest bezpłatny ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Tematyka konferencji obejmuje szeroki wachlarz zagadnień związanych z wykorzystaniem technologii geoinformatycznych w badaniach naukowych, zarządzaniu kryzysowym, monitorowaniu środowiska i w ochronie przyrody. Prezentowane mogą być tematy badań, wdrożeń, technologie i rozwiązania programistyczne i inne inicjatywy wykorzystujące narzędzia geoinformatyczne.

Więcej informacji oraz szczegółowy program konferencji i rejestracja na stronie malopolskigisday.urk.edu.pl

 

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser