• gisplay.pl

KOWR podpisał umowę na dostęp do danych satelitarnych za 39 mln zł

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa podpisał pierwszą umowę na dostęp do permanentnego monitoringu satelitarnego o bardzo wysokiej rozdzielczości w ramach budowy Systemu Satelitarnego Monitorowania Upraw Rolnych (S2MUR). Wartość kontraktu zawartego z SatRev S.A. wynosi 39 mln zł.

Nanosatelita firmy SatRev

Nanosatelita firmy SatRev

W ramach umowy wrocławska firma SatRev S.A. zapewnieni dostęp do zobrazowań satelitarnych o bardzo wysokiej rozdzielczości, pozyskiwanych w trybie ciągłego monitoringu powierzchni Ziemi, bez potrzeby zadaniowania satelity/satelitów, z możliwością pobierania danych dostępnych w repozytorium. Wartość zamówienia to 39 mln zł, a termin jego realizacji to 36 miesięcy od podpisania umowy (z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy).  Umowa z SatRev S.A. obejmuje pierwszą część zamówienia na „Usługę dostępu do wysokorozdzielczych scen satelitarnych na potrzeby realizacji budowy systemu S2MUR”.

W ramach drugiej części zamówienia jako najkorzystniejszą wybrano ofertę ProGea 4D Sp. z o.o. z Krakowa. Firma dostarczy na potrzeby budowy systemu S2MUR nowo pozyskane zobrazowania satelitarne o bardzo wysokiej rozdzielczości, tzw. zobrazowania targetowane. Wartość zamówienia to 2,63 mln zł, a termin jego realizacji to 36 miesięcy od podpisania umowy (z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy). Podpisanie umowy wkrótce.

Projekt S2MUR

Celem S2MUR jest zaprojektowanie i budowa systemu IT wykorzystującego synergię danych satelitarnych, meteorologicznych, glebowych i statystycznych do monitorowania upraw rolnych na terenie kraju. Nadrzędnym celem projektu jest wspomaganie decyzji użytkowników zarówno w czasie typowego okresu wegetacyjnego jak i w sytuacjach nadzwyczajnych, takich jak klęski naturalne powstałe na skutek niekorzystnych zjawisk atmosferycznych.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser