• gisplay.pl

We Wrocławiu testują Deeptraffic - aplikację z informacjami o aktualnej sytuacji na drogach

We Wrocławiu testowana jest aplikacja dla kierowców opracowana przez grecki startup Deeptraffic. Informuje ona o aktualnych warunkach drogowych, czasie podróży, wydarzeniach i zdarzeniach (np. roboty drogowe), aby pomóc w codziennym poruszaniu się po mieście.

Aplikacja mobilna deeptraffic we Wrocławiu

Aplikacja mobilna deeptraffic we Wrocławiu (fot. Deeptraffic/Google Play)

Platforma Deeptraffic wykorzystuje technologie kooperacyjnych inteligentnych systemów transportowych (C-ITS) do zarządzania ruchem. Testy rozwiązania odbywają się we Wrocławiu, dzięki temu, że miasto aktywnie włączyło się do programu Concordia Design Accelerator, programu akceleracyjnego dla startupów zza granicy. Prowadzi go Concordia Design Wrocław, a współfinansuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

- Najważniejszym etapem jest sprawdzenie aplikacji dla kierowców przez samych Wrocławian. Chcielibyśmy, aby podzieli się z nami opinią na jej temat. To podpowie założycielom startupu, jak rozwinąć swój produkt, a miastu wskaże czy warto kontynuować współpracę długofalowo – mówi Ewa Kaucz, head of Concordia Design Accelerator oraz dyrektor zarządzająca Concordia Design Wrocław.

Obszar testowania aplikacji został znacznie poszerzony. Jego północno-zachodnią granicę wyznacza autostrada A8, południową droga E40 oraz Wschodnia Obwodnica Wrocławia. Wschodnią granicę wyznaczają ulice Bora - Komorowskiego, Tarasa Szewczenki, Wilczycka i Wschodnia Obwodnica Wrocławia.

Platforma daje możliwość aktywnego włączania poszczególnych użytkowników ruchu. Przykładem praktycznego wykorzystania aplikacji jest sytuacja, w której kierowcy otrzymują z wyprzedzeniem informację o nieoczekiwanym zdarzeniu drogowym jakim jest np. wypadek, co daje im czas na wybór alternatywnej trasy dojazdu. Taka decyzja, podjęta z odpowiednim wyprzedzeniem, pozwala na rozładowanie zatoru drogowego i upłynnia ruch miejski.

Aplikację deeptraffic można pobrać za pośrednictwem Google Play.

Nasze patronaty

Nowoczesne technologie w prowadzeniu PODGiK
12-14.06.2023
X Konferencja GIS w Nauce
22-23 czerwca 2023
III konferencja GIS w Edukacji
21 czerwca 2023
DANE / WIEDZA / INNOWACJE
14 czerwca 2023

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018