• gisplay.pl

We Wrocławiu testują Deeptraffic - aplikację z informacjami o aktualnej sytuacji na drogach

We Wrocławiu testowana jest aplikacja dla kierowców opracowana przez grecki startup Deeptraffic. Informuje ona o aktualnych warunkach drogowych, czasie podróży, wydarzeniach i zdarzeniach (np. roboty drogowe), aby pomóc w codziennym poruszaniu się po mieście.

Aplikacja mobilna deeptraffic we Wrocławiu

Aplikacja mobilna deeptraffic we Wrocławiu (fot. Deeptraffic/Google Play)

Platforma Deeptraffic wykorzystuje technologie kooperacyjnych inteligentnych systemów transportowych (C-ITS) do zarządzania ruchem. Testy rozwiązania odbywają się we Wrocławiu, dzięki temu, że miasto aktywnie włączyło się do programu Concordia Design Accelerator, programu akceleracyjnego dla startupów zza granicy. Prowadzi go Concordia Design Wrocław, a współfinansuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

- Najważniejszym etapem jest sprawdzenie aplikacji dla kierowców przez samych Wrocławian. Chcielibyśmy, aby podzieli się z nami opinią na jej temat. To podpowie założycielom startupu, jak rozwinąć swój produkt, a miastu wskaże czy warto kontynuować współpracę długofalowo – mówi Ewa Kaucz, head of Concordia Design Accelerator oraz dyrektor zarządzająca Concordia Design Wrocław.

Obszar testowania aplikacji został znacznie poszerzony. Jego północno-zachodnią granicę wyznacza autostrada A8, południową droga E40 oraz Wschodnia Obwodnica Wrocławia. Wschodnią granicę wyznaczają ulice Bora - Komorowskiego, Tarasa Szewczenki, Wilczycka i Wschodnia Obwodnica Wrocławia.

Platforma daje możliwość aktywnego włączania poszczególnych użytkowników ruchu. Przykładem praktycznego wykorzystania aplikacji jest sytuacja, w której kierowcy otrzymują z wyprzedzeniem informację o nieoczekiwanym zdarzeniu drogowym jakim jest np. wypadek, co daje im czas na wybór alternatywnej trasy dojazdu. Taka decyzja, podjęta z odpowiednim wyprzedzeniem, pozwala na rozładowanie zatoru drogowego i upłynnia ruch miejski.

Aplikację deeptraffic można pobrać za pośrednictwem Google Play.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser