• gisplay.pl

Dwie nowe mapy w dolnośląskim geoportalu

W zasobach dolnośląskiego geoportalu pojawiły się dwie nowe mapy. Jedna jest dedykowana miłośnikom historii Wrocławia, a na drugiej sprawdzimy jakie gminy dostały dofinansowanie do sprzętu przeciwpożarowego.

Mapa "Kamienic" z audycji red. Joanny Mielewczyk (fot. geoportal.dolnyslask.pl)

Mapa "Kamienic" z audycji red. Joanny Mielewczyk (fot. geoportal.dolnyslask.pl)

Z pierwszej mapy ucieszą się fani audycji red. Joanny Mielewczyk „Kamienice", nadawanej w Radio RAM. Słuchaczom i czytelnikom cyklu postanowiono ułatwić lokalizację miejsc, którym są poświęcone poszczególne odcinki audycji oraz rozdziały książek. Na mapie można znaleźć historie opowiadane w "Kamienicach", a w informacji opisowej ukrytej pod sygnaturą miejsca, o którym opowiada audycja, znajduje się link do wysłuchania nagrania, zdjęcia oraz opis odcinka.

Druga mapa to "Dofinansowanie do sprzętu przeciwpożarowego dla gmin w latach 2008-2019". Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego od wielu lat wspiera finansowo gminy w zakupie sprzętu przeciwpożarowego, dzięki czemu jednostki gaśniczo-ratownicze są coraz lepiej przygotowane do realizacji zadań. Nad zadaniem merytorycznie czuwa Wydział Bezpieczeństwa. Mapa daje obraz dofinansowania za cały okres tj. lata 2008-2019 w poszczególnych gminach.

 

Nasze patronaty

Kongres GIS 2023
25-26 października 2023
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
III konferencja GIS w Edukacji
21 czerwca 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser