• gisplay.pl

TomTom sypnie euro na Fundację OpenStreetMap

Firma TomTom został pierwszym platynowym partnerem Fundacji OpenStreetMap (OSMF). Ma zasilić organizację kwotą 20 tysięcy euro.

TomTom chce wykorzystać dane projektu OSM w swojej platformie TomTom Maps

TomTom chce wykorzystać dane projektu OSM w swojej platformie TomTom Maps

Zostanie platynowym partnerem fundacji potwierdza zaangażowanie TomTom w globalny projekt OSM, po tym jak w ubiegłym roku firma informowała o roli, jakie dane OpenStreetMap (OSM) odgrywają w jej wysiłkach na rzecz stworzenia inteligentnej mapy  za pośrednictwem platformy TomTom Maps. 

OSMF jest organizacją non-profit, która wspiera projekt OSM na różne sposoby, takie jak zarządzanie infrastrukturą OSM i zbieranie funduszy, a także komunikowanie się z grupami roboczymi OSM. Pieniądze od TomTom zapewnią bezpośrednie wsparcie finansowe projektu, w tym zakup sprzętu, pokrycie kosztów chmury i godzin inżynierskich.

- Z przyjemnością ogłaszamy, że TomTom dołącza do nas jako nasz pierwszy członek korporacyjny na poziomie Platinum. Jego wkład jest niezbędny, aby towarzyszyć wzrostowi i zapewnić długoterminową stabilność największego na świecie projektu geoprzestrzennego pozyskiwanego w ramach crowdsourcingu – powiedział Guillaume Rischard, prezes zarządu OSMF.

Jako partner platynowy, firma TomTom będzie miała swojego człowieka w Radzie Doradczej OSMF, którym został Shaundrea Kenyon, Dyrektor Zespołu ds. Społeczności i Partnerstwa w dziale TomTom Maps.

- Bycie członkiem Rady Doradczej pomoże firmie TomTom poznać projekt OSM na jeszcze głębszym poziomie. Pozwoli nam to przyjrzeć się bliżej potrzebom społeczności i zrozumieć, jak najlepiej wspierać innych twórców map, czy to finansowo, czy dzieląc się zasobami i wiedzą — mówi Kenyon.

Kenyon dodał także, że TomTom stara się być modelowym partnerem korporacyjnym, angażując się w różne lokalne społeczności zajmujące się mapowaniem. Próbuje również budować nowe społeczności OSM, zachęcając początkujących redaktorów w krajach takich jak Brazylia i Indie do przyłączenia się do projektu OSM.

Warto dodać, że TomTom jest również stałym sponsorem konferencji OSM, lokalnej społeczności OSM Belgium i kilku innych społeczności OSM.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser