• gisplay.pl

W serwisie mapowym GDDKiA sprawdzimy teraz także warunki pogodowe na drogach

W serwisie drogi.gddkia.gov.pl pojawił się widżet pogodowy, dzięki któremu możemy sprawdzić, jakie warunki atmosferyczne będą towarzyszyły nam w trasie.

W serwisie mapowym GDDKiA sprawdzimy teraz także warunki pogodowe na drogach (fot. GDDKiA)

W serwisie mapowym GDDKiA sprawdzimy teraz także warunki pogodowe na drogach (fot. GDDKiA)

Korzystając z nowej funkcjonalności na stronie drogi.gddkia.gov.pl możemy przygotować się na każde warunki atmosferyczne. W serwisie wprowadzono widżet pogodowy dostarczający najważniejszych informacji pogodowych takich jak temperatura, wilgotność, suma opadów, prędkość wiatru i jego kierunek, a także poziom ciśnienia. Informacje te bazują na aktualizowanych co dwie godziny danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, pełniącego służbę meteorologiczną i hydrologiczną na terytorium Polski. 

W widżecie mamy do dyspozycji ponad 60 stacji pomiarowych. Dzięki ich wskazaniom możemy sprawdzić, jaka pogoda panuje w danej części kraju. Specjalny przycisk umożliwia zapamiętanie najczęściej śledzonej przez nas stacji. Jeżeli te dane to za mało, bezpośrednio z widżetu można przejść do interaktywnej mapy warunków drogowych IMGW, informującej o możliwości wystąpienia najbardziej uciążliwych dla kierowców zjawisk atmosferycznych na danym odcinku drogi krajowej. Dla podróżujących, zwłaszcza w okresie zimowym, istotną wskazówką są aktualizowane wskazania dotyczące m.in. oblodzeń i opadów śniegu. 

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2024
24-26 września 2024
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser