• gisplay.pl

Cyclomedia przejmuje wiodącą polską firmę z obszaru smart city

Firma Cyclomedia, światowy lider w dostarczaniu 360-stopniowych panoram i danych 3D pozyskiwanych z poziomu ulicy, wzbogaconych o analizy wspierane przez AI, ogłosiła przejęcie Smart Factor, wiodącego dostawcy usług inwentaryzacji pasa drogowego i przestrzeni miejskiej w Polsce.

Samochody Cyclomedia do pozyskiwania 360-stopniowych panoram i danych 3D (fot. Cyclomedia)

Samochody Cyclomedia do pozyskiwania 360-stopniowych panoram i danych 3D (fot. Cyclomedia)

To strategiczne przejęcie jest zgodne z misją Cyclomedia, której celem jest rozszerzenie zasięgu i oferty produktów na szybko rozwijających się rynkach. Smart Factor będzie podążać dotychczasową ścieżką rozwoju. CEO spółki pozostanie dotychczasowy prezes Tomasz Turczynowicz.

Ulepszone usługi dla polskich klientów i partnerów

Dzięki temu przejęciu Cyclomedia zintegruje zaawansowaną technologię i wiedzę Smart Factor, aby zapewnić ulepszone usługi dla polskich klientów i partnerów. Obejmuje to poprawę dokładności i efektywności inwentaryzacji zasobów oraz innowacyjne rozwiązania w zakresie zbierania danych, wizualizacji, analiz danych i dalszego rozwoju innowacyjnej platformy zarządzania pasami drogowymi SmartGEM. Serge Lupas, CEO Cyclomedia: „Jesteśmy zachwyceni, że możemy powitać Smart Factor w Cyclomedia. To przejęcie podkreśla nasze zaangażowanie na rynku polskim i cieszymy się z możliwości, jakie niesie ze sobą. Dzięki połączeniu naszych sił, będziemy oferować niezrównane usługi i innowacyjne rozwiązania naszym klientom i partnerom w Polsce.” Tomasz Turczynowicz, CEO Smart Factor, dodał: „Połączenie sił z Cyclomedia to ogromna szansa dla Smart Factor i naszych klientów. Dzięki wsparciu globalnego lidera rynkowego możemy dostarczać lepsze produkty i usługi, poprawiając skalę i czas naszej dostawy. To partnerstwo z pewnością zwiększy wartość, jaką dostarczamy naszym klientom.”

Korzyści dla polskich klientów i partnerów

Przejęcie przynosi szereg korzyści dla klientów i partnerów w Polsce. Klienci skorzystają z nowoczesnej technologii Cyclomedia, poprawiając dokładność i efektywność inwentaryzacji zasobów infrastruktury i przestrzeni. Partnerzy zyskają również na rozszerzonej ofercie produktów informacyjnych i zbiorów danych. Połączone kompetencje doprowadzą do innowacyjnych rozwiązań w projektach inwentaryzacji zasobów drogowych, podatkowych i oraz budowania bliźniaków cyfrowych przestrzeni miejskiej, dostosowanych do specyficznych potrzeb rynku polskiego. Ponadto, połączone kompetencje Cyclomedia i Smart Factor pozwolą na innowacyjne rozwiązania w projektach inwentaryzacji infrastruktury drogowej i przestrzeni miejskiej, znacznie poprawiając globalną ofertę usług.

Zaangażowanie w rozwój w Polsce

Przejęcie Smart Factor jest dowodem na silne zaangażowanie Cyclomedia na rynku polskim. Dzięki integracji możliwości Smart Factor, Cyclomedia dąży do znacznego rozwoju swojej działalności w Polsce, korzystając z większej skali i ulepszonej oferty usług. Ten krok jest zgodny z szerszą strategią Cyclomedia, która ma na celu przyspieszenie międzynarodowego wzrostu poprzez strategiczne przejęcia.

O Cyclomedia

Cyclomedia digitalizuje, z wysoką dokładnością,  świat zewnętrzny w 3D na dużą skalę, umożliwiając jego wizualizację, mapowanie, analizowanie oraz wzbogacanie o cenne  informacje dla swoich klientów. Firma opracowuje, buduje i obsługuje najnowocześniejsze na świecie mobilne systemy mapowania, rejestrując ponad 850 000 km rocznie w postaci wysokorozdzielczych panoram 3D. Są one wzbogacone o innowacyjne analizy wspierane przez AI, aby dostarczać użyteczne informacje bazujące na danych. Organizacje publiczne i prywatne na całym świecie korzystają z tych inteligentnych danych cyfrowych, aby rozwiązywać wyzwania w obszarach mobilności, zrównoważonego rozwoju, bezpieczeństwa i łączności.

O Smart Factor

Smart Factor to innowacyjna firma technologiczna napędzająca cyfrową transformację dla miast, administracji publicznej i przedsiębiorstw za pomocą technologii mobilnego mapowania. Specjalizuje się w kompleksowym wsparciu zarządzania drogami, kontroli reklamy zewnętrznej, analizie parkowania oraz inwentaryzacji infrastruktury. Smart Factor opracował i wdraża oparty na chmurze system zarządzania drogami SmartGEM, używany przez miasta i zarządców dróg w całej Polsce.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2024
24-26 września 2024
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser