• gisplay.pl

Geoinformatyka na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie

Geoinformatyka to nowy kierunek studiów stacjonarnych pierwszego stopnia na Wydziale Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Geoinformatyka na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie to studia stacjonarne, inżynierskie, 7-semestralne. Rekrutacja ruszyła 3 czerwca i potrwa do 11 lipca.

Jak podkreśla uczelnia, nowy kierunek zawiera największą liczbę przedmiotów dotyczącą sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i przetwarzania danych przestrzennych w Polsce.

W programie studiów przewidziano zajęcia z technologiami geoinformatycznymi, takimi jak systemy informacji geograficznej (GIS), teledetekcja, fotogrametria czy techniki satelitarne. Studenci będą uczyć się analizowania danych uzyskiwanych z różnych źródeł, w tym z obrazów satelitarnych, radarowych, termalnych, danych naziemnego i lotniczego skaningu laserowego czy z wykorzystaniem bezzałogowych statków.

Program studiów obejmuje nie tylko zagadnienia związane z geoinformatyką, ale także praktyczne aspekty pracy z danymi geoprzestrzennymi. Absolwenci zdobędą umiejętności programowania w różnych językach, takich jak Python, C++, czy JavaScript, co pozwala im na tworzenie aplikacji geoinformatycznych, automatyzację procesów analizy danych oraz integrację różnorodnych systemów. Dodatkowo, zdobędą wiedzę z zakresu baz danych, co umożliwia im efektywne zarządzanie dużymi zbiorami danych geoprzestrzennych.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2024
24-26 września 2024
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser