Gotowi zablokować Kanał Sueski? Symulator nawigatora okrętu!

Tym razem mamy dla Was coś mniej standardowego – gotowi na wirtualne wypróbowanie swoich sił w przepłynięciu jednego z najbardziej ruchliwych szlaków morskich na świecie?

Gotowi zablokować Kanał Sueski? Symulator nawigatora okrętu!

Tak na oko pół świata żyło ostatnio newsami dotyczącymi blokady Kanału Sueskiego (druga połowa dociekała pewnie tajemnicy stwora określonego pieszczotliwym mianem Laguna) i nie ma w tym nic zaskakującego.

Kanał Sueski pozwala zaoszczędzać statkom ponad 7 tysięcy kilometrów i ma przepustowość około 60 okrętów na dobę – można więc wyobrazić sobie, na jakie straty nieszczęsny Ever Given naraził armatorów z całego świata, blokując drogę przez prawie tydzień…

Jeśli uważaliście, że taka trasa to bułka z masłem, macie okazję przetestować swoje możliwości jako sternik  - na szczęście tylko wirtualnie. Na stronie CNN udostępniono świetny minisymulator okrętu, który musimy poprowadzić przez Kanał. Do dyspozycji otrzymujemy sterowanie mocą i kierunkiem, a cała reszta w rękach wiatru, wąskiej ścieżki i uśmiechu losu. Masa dobrej zabawy gwarantowana!

Nasze patronaty

Informacja przestrzenna impulsem dla rozwoju lokalnego
26-27.05.2021
XXI Conference of PhD Students and Young Scientists
23-25.06.2021
Dzień Geodety
22 marzec 2021

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018