Nowa mapa gdańskiej komunikacji z aktualną lokalizacją autobusów i tramwajów

Na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku pojawiła się testowa wersja interaktywnej mapy Tram&Bus Online, która łączy w sobie dane z rozkładów jazdy oraz SIP w przyjazny dla pasażera sposób.

Nowa mapa gdańskiej komunikacji miejskiej z aktualną lokalizacją autobusów i tramwajów

Tram&Bus Online pozwala planować podróż komunikacją miejską. Na bieżąco pokazywane są na niej:

  • pozycje autobusów i tramwajów, które aktualnie są na trasie,
  • informacje o najbliższych odjazdach z poszczególnych przystanków (wirtualna tablica).

- Oddajemy Pasażerom zaawansowane technologicznie narzędzie, dzięki któremu sprawdzą pozycję pojazdu na mapie oraz czas jego odjazdu. Dotąd podobnym narzędziem dysponowała nasza Centrala Ruchu. Teraz, dzięki pomysłowi naszych specjalistów ds. utrzymania systemów, którzy wymyślili sposób, jak przekształcić dane w czytelną dla pasażerów formę, wszyscy podróżni będą mogli korzystać z tego rozwiązania. Pozwoli to na wygodne zaplanowanie podróży - mówi Sebastian Zomkowski, Dyrektor ZTM w Gdańsku.

Dane na mapie pochodzą z „Otwartych danych ZTM w Gdańsku”. Natomiast systemem źródłowym jest Zintegrowany System Zarządzania Ruchem TRISTAR.

- Do 31 lipca 2021 r. pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. czekamy na Państwa spostrzeżenia i komentarze dotyczące tej mapy - mówi Sebastian Zomkowski.

- Zebrane uwagi i wnioski będą wdrażane, a obecne rozwiązania udoskonalane w taki sposób, by każdy, kto podróżuje gdańską komunikacją miejską, mógł docenić walory tej mapy i wynikające z niej korzyści - podsumowuje Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Źródło: ZTM w Gdańsku

Nasze patronaty

GIScience 2021
27-30 września 2021
Informacja przestrzenna impulsem dla rozwoju lokalnego
26-27.05.2021
XXI Conference of PhD Students and Young Scientists
23-25.06.2021

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018