W Geoportalu dodano nowe wyszukiwania na podstawie PRNG

W serwisie www.geoportal.gov.pl udostępniono nowe funkcjonalności „Wyszukiwanie obiektów fizjograficznych” oraz „Wyszukiwanie nazw miejscowości” umożliwiające odszukanie obiektów znajdujących się w bazie Państwowego Rejestru Nazw Geograficznych (PRNG) wraz z ich lokalizacją przestrzenną.

Ilustracja przedstawiająca zrzut ekranu z serwisu www.geoportal.gov.pl z zaznaczoną lokalizacją nowych wyszukiwarek wraz z podaniem przykładu wyszukania miejscowości Zalesie.

Nowe wyszukiwarki są dostępne w głównym menu „WYSZUKIWANIA”. (fot. GUGiK)

Nowe wyszukiwarki są dostępne w głównym menu „WYSZUKIWANIA”. Zastąpiły one „Wyszukiwanie ogólne”, które zostało wyłączone z widoku serwisu.

W celu odnalezienia wybranego z obszaru Polski obiektu geograficznego należy wpisać jego nazwę lub identyfikator SIMC – dla wyszukiwarki nazw miejscowości, lub tylko nazwę – dla wyszukiwarki obiektów fizjograficznych. Kolejnym krokiem jest kliknięcie przycisku „Szukaj”. W obu przypadkach wynikiem wyszukiwania jest lista obiektów spełniających zadane kryterium z możliwością posortowania według dostępnych opcji dla każdej z wyszukiwarek.  Po wskazaniu elementu z listy następuje wycentrowanie mapy do miejsca położenia obiektu i wyświetlenie okienka identyfikującego zawierającego atrybuty oraz szczegółowe informacje.

Źródło: GUGiK

Nasze patronaty

GIScience 2021
27-30 września 2021
Kongres GIS 2021
28.09-01.10.2021
XXI Conference of PhD Students and Young Scientists
23-25.06.2021

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018