• gisplay.pl

5 lat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Minęło pięć lat istnienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Uruchomione w październiku 2016 roku narzędzie stało się skutecznym kanałem wymiany informacji pomiędzy mieszkańcami a Policją - podkreślają mundurowi.

5 lat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Jak informuje Komenda Główna Policji, obecnie jest już ponad 2 mln. naniesionych zagrożeń z 24 dostępnych kategorii. W ostatnich kilku latach, na wniosek użytkowników, kategorie również ulegały zmianie. Jedne zostały usunięte, inne połączone w jedną, a kolejne dodano. Wszystkie dotychczas podejmowane działania miały na celu dostosowanie aplikacji do aktualnych potrzeb i oczekiwań osób korzystających z tego rozwiązania, dzięki czemu każda kategoria była w użyciu. Oczywiście są kategorie, które są bardziej „popularne” od pozostałych. Od samego początku najczęściej wybieranymi zagrożeniami były: Przekraczanie dozwolonej prędkości, Nieprawidłowe parkowania czy Spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych.

Policja podkreśla, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest przykładem bardzo dobrej współpracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Dzięki zgłoszeniom dokonanym za pośrednictwem aplikacji udało się rozwiązać wiele lokalnych problemów, które mogłyby się z pozoru wydawać błahe, a które to w istotny sposób utrudniały codzienne życie.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser