Asseco wykona mapy dla Nigerii przy pomocy dronów

Asseco wykona mapy lotnicze całego stanu Lagos w Nigerii za pomocą dostarczanych wcześniej systemów bezzałogowych wyposażonych w oprogramowanie Asseco GCS (Ground Control Station).

Asseco wykona mapy dla Nigerii przy pomocy dronów

Asseco wykona mapy dla Nigerii przy pomocy dronów (fot. Asseco)

Projekt jest kontynuacją współpracy z Ministerstwem Nauki i Technologii nigeryjskiego stanu Lagos oraz Asseco Nigeria. Jest to pierwsze w Afryce mapowanie tak dużego obszaru, ponad 3500 m2, przy pomocy dronów. W ramach tego projektu Asseco Poland dostarcza kolejne systemy bezzałogowe, usługi doradcze oraz szkolenia.

Projekt, w który zaangażowane jest Asseco, jest istotnym elementem rozwijanego przez stan Lagos systemu informacji geograficznej (eGIS). Celem jest pozyskiwanie map rozległego obszaru aglomeracji, które następnie zostaną przetworzone i udostępnione na geoportalu. Analiza danych pozwoli na efektywniejsze planowanie rozwoju regionu, zarządzanie jego zasobami w zakresie gospodarki przestrzennej, jak również monitoring zanieczyszczeń środowiska. To także cenne źródło informacji dla mieszkańców oraz inwestorów.

- Kilkuletnia współpraca z Ministerstwem Nauki i Technologii nigeryjskiego stanu Lagos jest kontynuowana oraz rozszerzana przy kolejnych projektach. Trzy lata temu dostarczyliśmy samoloty bezzałogowe do wykonania nalotów fotogrametrycznych, jednak ze względów administracyjnych mapowanie regionu może odbyć się dopiero teraz. To pierwszy tak duży projekt w Afryce, gdzie analizie zostanie poddane ponad 3500 m2 terenu za pomocą systemów bezzałogowych z autorskim oprogramowaniem. Realizacja odbywa się przy współpracy z Asseco Nigeria, dzięki czemu następuje transfer wiedzy, co umożliwi nam podejmowanie kolejnych międzynarodowych wyzwań - podkreśla Tomasz Mosiej, Dyrektor w Pionie Organizacji Międzynarodowych i Rozwiązań dla Sektora Bezpieczeństwa, Asseco Poland.

- Afryka jest strategicznym kierunkiem rozwoju Grupy Asseco. Cieszę się, że jako Asseco Nigeria sukcesywnie budujemy naszą pozycję i zdobywamy nowe kontrakty, wspierając przy tym rozwój kraju. Zmapowanie terenu stanu Lagos to ogromny skok technologiczny i szansa na szybszy rozwój regionu. To także szansa dla Asseco Nigeria na poszerzanie swoich kompetencji oraz wypracowywanie międzynarodowej współpracy. To kolejny projekt, który pokazuje nam, jak ogromny potencjał mamy działając jako grupa – mówi Simon Melchior, CEO, Asseco Software Nigeria.

Projekt mapowania terenu stanu Lagos ma zostać zrealizowany w 2022 roku.

Nasze patronaty

GIS Day w Stolicy 2021
13 grudnia 2021
VI Forum Uni-Biznes Geodezja Przedsiębiorcy Studenci (GPS)
10.12.2021
27. Urodzin Stowarzyszenia GEOIDA
GIS day 2021

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018