Powstanie mapa drzew Łodzi

Już wkrótce mieszkańcom Łodzi udostępniona zostanie aplikacja internetowa służąca do społecznej inwentaryzacji drzew w mieście.

 Powstanie mapa drzew Łodzi

 
 
Aplikacja pozwoli w prosty, intuicyjny sposób, przy użyciu smartfona inwentaryzować wszystkie drzewa w mieście, a przynajmniej te rosnące na terenach publicznych. Drzewo po weryfikacji trafi na Mapę Drzew Łodzi, otrzyma swój numer ID, metryczkę. Za pomocą aplikacji będzie można zgłosić dowolną uwagę dotyczącą drzewa. Aplikacja ma być dostępna w kwietniu, kiedy drzewa mają już liście i rozpoznawanie jest łatwiejsze.
 
Dla tych, którzy będą mieli kłopot z rozpoznaniem gatunków drzew, przygotowano „Przewodnik po drzewach Łodzi”, który w wersji papierowej trafi do rąk społecznych inwentaryzatorów. W podręczniku sprawdzimy kształt liści, kolor i kształt kwiatów i owoców, pokrój drzewa i inne charakterystyczne cechy. Wersja elektroniczna będzie dostępna dla wszystkich. Premierę publikacji zapowiedziano na wiosnę.
 
Za akcją stoi grupa pod nazwą Społeczni Opiekunowie Drzew. Skupia ona aktywnych mieszkańców Łodzi, których łączy pasja do drzew i którym zależy na zadbanej zieleni wysokiej w Łodzi.

Nasze patronaty

Dzień Teledetekcji 2021
21 grudnia 2021
GIS Day w Stolicy 2021
13 grudnia 2021
VI Forum Uni-Biznes Geodezja Przedsiębiorcy Studenci (GPS)
10.12.2021
27. Urodzin Stowarzyszenia GEOIDA
GIS day 2021

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018