Nowy portal mapowy MPWiK Warszawa

Klienci MPWiK Warszawa mogą szybciej i łatwiej uzyskać informacje o stołecznej infrastrukturze wodociągowo-kanalizacyjnej. Spółka uruchomiła na swojej stronie internetowej nową funkcjonalność – geoportal „Bliżej Mieszkańca”.

Nowy portal mapowy MPWiK Warszawa

Liczba mieszkańców, którzy chcą się przyłączyć do sieci wodociągowo-kanalizacyjnej na terenie Warszawy i okolicznych miejscowości stale rośnie. Corocznie do MPWiK Warszawa wpływa ok. 2 tysięcy takich wniosków. Spółka, ze względu na stałe zainteresowanie tematem, jak i ograniczenia pandemiczne w stacjonarnej obsłudze klientów, uruchomiła nowy geoportal „Bliżej Mieszkańca”. Dzięki niemu mieszkańcy bez konieczności wychodzenia z domu mogą załatwić niezbędne formalności i bezproblemowo przejść przez cały proces przyłączeniowy.

Portal zapewnia dostęp do informacji o infrastrukturze spółki, pozwala na zawarcie umowy o zaopatrzenie w wodę i/lub odprowadzanie ścieków, a także na sprawne rozpatrywanie spraw takich jak:

  • opracowanie informacji technicznej,
  • opracowanie warunków technicznych przyłączenia do sieci wod.-kan.,
  • uzgodnienie dokumentacji technicznej potrzebnej do procesu przyłączeniowego,
  • zgłoszenie zamiaru rozpoczęcia budowy przyłącza,
  • złożenie dowolnej korespondencji.

Za pośrednictwem geoportalu mieszkańcy Warszawy i okolic mogą uzyskać też aktualne informacje o planowych wyłączeniach wody i lokalizacji beczkowozów.

- Nowy serwis umożliwia podgląd portalu mapowego, w którym znajdują się informacje o sieciach wodociągowych i kanalizacyjnych. „Bliżej Mieszkańca” to rozwiązanie, które pozwala klientowi zaoszczędzić na dodatkowych kosztach zakupu mapy – mówi Marek Smółka, rzecznik prasowy MPWiK Warszawa.

Aktualna mapa zasadnicza, która jest obligatoryjnym załącznikiem do wniosku o opracowanie informacji technicznej czy wydanie warunków technicznych przyłączenia, jest automatycznie generowana przez system w momencie składania eWniosku.

Dostęp do portalu „Bliżej Mieszkańca” jest możliwy poprzez stronę internetową MPWiK: blizej-mieszkanca.mpwik.com.pl. Dotychczasowi użytkownicy eBOK mogą zalogować się do systemu, korzystając z tego samego numeru użytkownika i hasła.

Źródło: UM Warszawy

Nasze patronaty

Dzień Teledetekcji 2021
21 grudnia 2021
GIS Day w Stolicy 2021
13 grudnia 2021
VI Forum Uni-Biznes Geodezja Przedsiębiorcy Studenci (GPS)
10.12.2021
27. Urodzin Stowarzyszenia GEOIDA
GIS day 2021

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018