• Grzegorz Szczypa

Wsiąść do pociągu byle jakiego? Tylko z mapą bezpośrednich połączeń!

Dzisiaj prezentujemy mapę, która pozwala sprawdzić jak daleko i w jakim czasie można dojechać pociągiem bez przesiadek z dowolnej stacji w Europie.

Zastanawiacie się, jak spędzić najbliższy weekend i masz już dość tego, co przewidywalne? A gdyby tak nie planować, nie kombinować, zaufać przeczuciu i wybrać się w trasę … pociągiem? Czemu nie, jeśli mamy do dyspozycji mapę połączeń kolejowych każdego europejskiego kraju, które pokaże nam trasy bez przesiadek!

Na stronie direkt.bahn.guru znajdziemy mapę, która jest ciekawym narzędziem, jakie przyda się podczas planowania szybkich wycieczek kolejowych. Mechanizm jej działania pozwala nam na wyszukiwanie połączeń, które można zrealizować bez przesiadek – choć brzmi to banalnie, to dzięki prostej obsłudze i błyskawicznemu działaniu możemy zaplanować szybką trasę z dowolnego miasta, w którym znajduje się węzeł kolejowy.

W praktyce wystarczy wybrać punkt, z którego chcemy rozpocząć podróż – nie ma potrzeby wskazywania miejsca docelowego, bo mapa sama wygeneruje nam trasy, jakie są z niego możliwe bez żadnej przesiadki. Poza tym nie zabrakło tu czasu podróży do wybranej lokalizacji, ale pojawia się też pewien problem: niestety, bezpośrednio ze strony nie zamówimy żadnego biletu na podróż po Polsce, bo mapa obsługuje jedynie niemieckie linie kolejowe.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser