• gisplay.pl

Sprawdź liczbę mieszkańców wokół wybranej lokalizacji

Ciekawe narzędzia, która pozwala sprawdzić, ile osób mieszka w określonej odległości od wskazanego punktu na mapie.

Sprawdź liczbę mieszkańców wokół wybranej lokalizacji

Jak działa narzędzie Population around the Point? W pierwszym kroku należy suwakiem nad mapą wybrać dowolny promień od 3 do 50 kilometrów. Po wybraniu odległości, klikamy na mapę i po chwili pojawia się liczba osób zamieszkałych na wybranym obszarze oznaczonym okręgiem o zadanym promieniu.

Szacowanie populacji opiera się na siatce danych Global Human Settlement Layer (GHSL) z 2015 roku. To dane sprzed kilku lat, dlatego siatka GHLS nie jest dokładna dla małych obszarów, zwłaszcza tam, gdzie nastąpiła szybka zmiana populacji w ostatnich latach. Mimo to, narzędzie to świetny sposób na badanie i porównywanie gęstości zaludnienia w różnych regionach czy miastach na całym świecie.

Najgęściej zaludniony kilometr kwadratowy w Europie

Magazyn The Conversation stworzył zestawienie, które pokazuje gęstość zaludnienia w państwach Europy. Tabela zawiera kolumnę z najgęściej zaludnionym kilometrem kwadratowym w danym kraju na Starym Kontynencie. Są to Hiszpania (Barcelona), gdzie na 1 km² mieszka ponad 53 tys. osób oraz Francja (Paryż - ponad 52 tys. osób).

 

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser