Kreatory Google Maps API

Kreator Map - aplikacja umożliwiająca szybkie i wygodne tworzenie map interaktywnych bez konieczności programowania.

My Maps Plus - nieco bardziej rozbudowana aplikacja, umożliwiająca umieszczenia map stworzonych za pomocą Google Maps na dowolnej stronie internetowej lub blogu. Mapę można umieścić w bazie, udostępniając ją dla innych użytkowników aplikacji. My Maps Plus jest bezpłatny. Kody map wygenerowanych przez stronę można używać zarówno do komercyjnego, jak i niekomercyjnego użytku.

Geo Finder - skrypt opracowany specjalnie dla tych internautów którzy chcą zamieścić mapę na własnej stronie, a nie znają JavaScript i Google Maps API. Wystarczy tylko ustawić parametry mapy i pobrać skrypt gotowy do wklejenia na własną stronę www. Do dyspozycji mamy geolokalizację, współrzędne GPS oraz zdefiniowane ponad 200 regionów świata.

Map Bulider - narzędzie do tworzenia map Google i Yahoo zawierające rozbudowany interfejs graficzny, proces geokodowanie i importu funkcji, publikacja map w serwisie MapBuilder lub na własnej stronie internetowej.

Google Map Maker (kreator map googla) - umożliwia tworzenie mapy przez dodawanie i edytowanie obiektów, takich jak drogi, firmy, parki, szkoły i wiele innych. Przy użyciu narzędzi można graficznie zaznaczać lokalizacje i dodawać szczegółowe informacje na ich temat. Po przesłaniu materiałów informacje mogą być edytowane przez innych użytkowników oraz moderatorów.

The GMapCreator -  darmowa aplikacja do tworzenia map tematycznych na podkładzie Google Maps. Przy pomocy tego kreatora stworzona została mapa London Profiler.

Scribble Maps - narzędzie umożliwiające w szybki i łatwy sposób stworzenie własnej mapy na podkładzie map Googla z możliwością zapisu i eksportu do innych aplikacji. Ciekawostką jest rysowanie warstw w oparciu o Google Sky Maps. Dostępny też w wersji Pro, oferującej więcej funkcji.

Quikmaps - podobne narzędzie do Scribble Maps z obszerną bazą ikon. Możliwość importu plków KML i GPX.

Map Maker - prosty, darmowy kreator map.

TargetMap - to narzędzie, które umożliwia każdemu (zarówno organizacjom, jak i osobom prywatnym) w szybki i łatwy sposób prezentację danych na mapie, a następnie dzielenie się nimi w Internecie. Dane możemy przedstawić w skali świata, kontynentu, kraju, i co najważniejsze także w skali regionów. W przypadku Polski są to województwa i powiaty.

Click2Map - bezpłatna aplikacja typu Rich Internet Application, umożliwiająca tworzenie i publikowanie map online bez znajomości Google Maps Api.

Sketchmap - bezpłatna aplikacja, nie wymaga rejestracji ani instalacji dodatkowego oprogramowania. Tworzenie map jest proste i intuicyjne. Możemy rysować na mapach Google (mapa drogowa i zdjęcia satelitarne) lub OpenStreetMap. Do wyboru mamy narzędzia rysowania: linia, kształt, prostokąt, koło, strzałka. Aplikacja umożliwia też wstawianie dowolnego tekstu lub jednego z kilkudziesięciu dostępnych symboli. Każdy obiekt możemy nazwać, określić jego kolor, grubość linii, styl czy przezroczystość.

Drukuj Email

Nasze patronaty

Dzień Teledetekcji 2021
21 grudnia 2021
GIS Day w Stolicy 2021
13 grudnia 2021
VI Forum Uni-Biznes Geodezja Przedsiębiorcy Studenci (GPS)
10.12.2021
27. Urodzin Stowarzyszenia GEOIDA
GIS day 2021

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018