• gisplay.pl

Uniwersytet w Białymstoku na mapach tyflograficznych

Na terenie Uniwersytetu w Białymstoku zostały ustawione mapy tyflograficzne w języku polskim i angielskim, z uwzględnieniem alfabetu Braille’a. Oznaczone są na nich budynki UwB, ścieżki komunikacyjne, parkingi, tereny zielone.

Uniwersytet w Białymstoku na mapach tyflograficznych

Uniwersytet w Białymstoku na mapach tyflograficznych (fot. UwB)

Zewnętrzne mapy tyflograficzne zostały ustawione w pięciu miejscach. Dwie znajdują się przy ul. Świerkowej (Rektorat oraz Wydział Nauk o Edukacji – aula dydaktyczno-widowiskowa), a kolejne trzy w kampusie przy ul. Ciołkowskiego (w sąsiedztwie Biblioteki Uniwersyteckiej, Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego oraz przy wjeździe na Plac Syntezy Nauk).

- Mapy zostały wykonane w nowoczesnej technologii PMMA. Ułatwiają poruszanie się po terenie Uniwersytetu w Białymstoku m.in. studentom i kadrze naukowo-dydaktycznej z zagranicy, w tym osobom z niepełnosprawnością wzrokową. Dzięki mapom można dowiedzieć się m.in. gdzie znajduje się siedziba danego wydziału czy instytutu i jak do niej dojść – informuje Anna Maj, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu w Białymstoku.

Realizacja oznakowania uczelni została wykonana dzięki finansowaniu z projektu „Local university, global opportunity – Uniwersytet w Białymstoku na drodze do umiędzynarodowienia”, który od maja 2022 r. realizuje Dział Współpracy Międzynarodowej UwB.

Źródło: UwB

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser