• gisplay.pl

Uniwersytet w Białymstoku na mapach tyflograficznych

Na terenie Uniwersytetu w Białymstoku zostały ustawione mapy tyflograficzne w języku polskim i angielskim, z uwzględnieniem alfabetu Braille’a. Oznaczone są na nich budynki UwB, ścieżki komunikacyjne, parkingi, tereny zielone.

Uniwersytet w Białymstoku na mapach tyflograficznych

Uniwersytet w Białymstoku na mapach tyflograficznych (fot. UwB)

Zewnętrzne mapy tyflograficzne zostały ustawione w pięciu miejscach. Dwie znajdują się przy ul. Świerkowej (Rektorat oraz Wydział Nauk o Edukacji – aula dydaktyczno-widowiskowa), a kolejne trzy w kampusie przy ul. Ciołkowskiego (w sąsiedztwie Biblioteki Uniwersyteckiej, Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego oraz przy wjeździe na Plac Syntezy Nauk).

- Mapy zostały wykonane w nowoczesnej technologii PMMA. Ułatwiają poruszanie się po terenie Uniwersytetu w Białymstoku m.in. studentom i kadrze naukowo-dydaktycznej z zagranicy, w tym osobom z niepełnosprawnością wzrokową. Dzięki mapom można dowiedzieć się m.in. gdzie znajduje się siedziba danego wydziału czy instytutu i jak do niej dojść – informuje Anna Maj, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu w Białymstoku.

Realizacja oznakowania uczelni została wykonana dzięki finansowaniu z projektu „Local university, global opportunity – Uniwersytet w Białymstoku na drodze do umiędzynarodowienia”, który od maja 2022 r. realizuje Dział Współpracy Międzynarodowej UwB.

Źródło: UwB

Nasze patronaty

Nowoczesne technologie w prowadzeniu PODGiK
12-14.06.2023
Konferncja "Geoinformacja: Nauka – Praktyka – Edukacja"
1-3 grudnia 2022
GIS Day 2022 w Poznaniu
16 listopada 2022
Wrocławski GIS Day
16-17 listopada 2022

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018