Smaki województwa łódzkiego na mapie

Urząd Marszałkowski w Łodzi wydał mapę "Kulinarne szlaki regionu łódzkiego". Zawiera ona informacje na temat regionalnych potraw, lokalnych świąt związanych z kulinariami i działających w województwie łódzkim gospodarstw agroturystycznych.

"Mapa zaprowadzi nas do miejscowosci, w których można skosztować lokalnych produktów gastronomicznych, wyrabianych według dawnych receptur i przepisów, czesto przekazywanych z pokolenia na pokolenie i zazdrosnie strzeżonych" podkreśla marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień. Z mapy dowiedziemy się m.in., gdzie w Łódzkiem serwują kudłanki żelazne, palantową zupę, gdzie można skosztować kwasu burakowego lub nalewki na podbiale. 

Mapa prezentuje też gospodarstwa agroturystyczne, m.in. te, które brały udział w wojewódzkim konkursie "Złotej Gruszy" w edycjach 2009 i 2010 r. Znajdziemy w niej również kalendarium kulinarnych świąt, a jest ich mnóstwo m.in. Święto Truskawki, Święto Ziemniaka, Święto Zalewajki, Święto Cebuli czy  Konkurs Ubijania Masła w Lubochni.

Mapa dostępna jest w departamencie kultury fizycznej, sportu i turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Rozdawana ma być też m.in. na różnych imprezach turystycznych.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser